خبرنگاران مدافعان و مروجان ارزش های جامعه هستند

همایش تقدیر از خبرنگاران به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی در مجتمع خاتم الانبیای رشت برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر ، سرپرست استانداری گیلان در مراسم تقدیر از خبرنگاران گفت:  خبرنگاران ایران ضامن تقویت جمهوریت نظام اسلامی و خبرنگاران مدافعان و مروجان ارزش های جامعه هستند.

ارسلان زارع افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است.

وی با بیان اینکه رسانه ها در همه نظام های سیاسی مردم سالار به عنوان رکن چهارم دموکراسی نقش محوری و بی بدیل دارند، تصریح کرد: نقش رسانه ها در ایجاد، استقرار و تقویت مشارکت های سیاسی و اجتماعی بین مردم و حاکمیت غیر قابل انکار است.

سرپرست استانداری گیلان خبرنگاران ایران را ضامن تقویت جمهوریت نظام اسلامی دانست و گفت: تجربه نظام های مردم سالار دنیا نشان می دهد که تقویت و تعمیق میزان مشارکت مردم رابطه مستقیمی با اعتلای آزادی بیان، اندیشه و قلم رسانه ها دارد لذا باید زمینه ساز رقابت سازنده بین رسانه های کشور و استان باشیم.

زارع با اشاره به گسترش روزافزون فضای ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان کنونی، اضافه کرد: باید از این فضا برای توسعه همه جانبه و پایدار استفاده کنیم. در این میان کیفیت تولیدات رسانه ای باید ارتقا پیدا کند و لذا برای تحقق این مهم نیازمند یک رقابت سازنده فارغ از هرگونه نگاه قومیتی و منطقه ای هستیم.

وی تولید محتوا و ارتقای کیفیت رسانه ها را عامل اثربخش در امر توسعه دانست و متذکر شد: استان گیلان نه تنها از پیشینه تاریخی و فرهنگی در شکل گیری مطبوعات و رسانه برخوردار است، بلکه به اذعان آمارهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز نیز گیلان جزو پیشتازان عرصه خبر و خبرنگاری در کشور است.

این مقام مسئول خبرنگاران را مدافعان و مروجان ارزش های جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اگرچه حرفه خبرنگاری جزو مشاغل سخت محسوب می شود، اما از آنجایی که خبرنگاران شاهد نتایج کار ارزشمند خود در توسعه دانایی محور جامعه امروز و فردا هستند، این سختی ها به چشم نمی آید.

وی با اشاره به نقش آموزشی رسانه ها در توسعه یافتگی و افزایش آگاهی های عمومی، خاطرنشان کرد: خبرنگاران همواره با صداقت و امانت صدای رسای ملت هستند و زمینه خدمت رسانی بیشتر و بهتر مسئولان برای مردم را فراهم می کنند لذا دولت تدبیر و امید نیز به جایگاه رسانه ها و کار ارزشمند آنان اعتقاد دارد و لذا می کوشد برنامه های دولت در راستای شفاف سازی باشد.

سرپرست استانداری گیلان خبرنگاران را حلقه واسط بین مردم و مسئولان دانست و یادآور شد: امروز نیازمند ارتقای سرعت و کیفیت تولید و انتقال اخبار هستیم. در این راستا رسانه های گیلان می کوشند با تیزبینی و انصاف در راستای توسعه استان گام بردارند.

زارع انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه را بزرگترین رویداد سیاسی و اجتماعی سال ۹۸ دانست و اضافه کرد: رسانه ها یکی از ارکان مهم در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و خلق یک حماسه ملی هستند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3162

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: