حمایت های اقتصادی برای تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی

استاندار گیلان در یادداشتی با عنوان ” حمایت های اقتصادی برای تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی” که در شماره امروز روزنامه ایران انتشار یافت، گفت: اطمینان دارم مردم گیلان در کنار اصناف با رویکرد خرید اینترنتی، تا پایان اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، همکاری خود را ادامه می‌دهند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ متن یادداشت دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان که در شماره امروز روزنامه ایران انتشاریافت، به این شرح است:

در  ابتدا می خواهم از مردم فهیم استان  گیلان به سبب صبوری ها و همکاری هایی که با ستاد مدیریت بیماری کرونا داشته اند ، تشکر و از کادر فداکار و ایثارگر درمانی در مبارزه با این بیماری، قدردانی کنم.

 بی تردید در کنار حمایت های دولت و تلاش های صورت گرفته بدون همکاری مردم خروج از وضعیت قرمز کرونا در گیلان  میسر نبود.

گیلانیان مردمانی فهیم و آگاه هستند و در سایه ارائه هشدارها و توصیه های مؤکد بهداشتی که از طریق رسانه های جمعی و فضای مجازی به آنان انتقال داده شد؛ به کمک مسئولان و خدمتگزاران خود آمدند و به یاری آنان شتافتند که نمونه این رفتار خردمندانه را در حضورنیافتن مردم در طبیعت در سیزدهم فروردین ماه شاهد بودیم و به طور قطع، در صورت عدم همکاری مردم، موفقیت کنونی قابل دستیابی نبود.

معتقدم باید رویکرد کاهش تجمعات انسانی به اشکال گوناگون  استمرار داشته باشد و فراهم کردن شرایط خریدهای اینترنتی  که تنها مربوط به دوران کرونا نیست در شهرستان ها گسترش ‌یابد.

در این راستا برای جلوگیری از کاهش ترددهای غیر ضروری ؛ بنا داریم  بستر خرید آنلاین مردم بیشتر فراهم شود.

سازمان صمت استان مکلف شده زمینه حضور بیشتر واحدهای تولیدی در درگاه بازارگاه ایران را افزایش دهد تا از کسب و کارهای موجود در استان استفاده بهتری کنیم و مردم بتوانند با حضور در منزل اقلام مورد نیاز خود را با اولویت محصولات تولیدی استان با قیمت مناسب تهیه کنند.

فرمانداران نیز موظفند  اصناف را تشویق کنند تا محصولاتشان را در این درگاه ها ارائه کنند.  اطمینان دارم مردم گیلان در کنار اصناف با رویکرد خرید اینترنتی  ، تا پایان اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا ، همکاری خود را ادامه می‌دهند تا از جمله استان هایی باشیم که زودتر جشن شکست کرونا را در کنار کادر درمان‌ فداکارمان برپا کنیم.

یادآور می شوم پیش از تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری ، شاهد کاهش ساعت کاری و تعطیلی داوطلبانه برخی اصناف بودیم و از افزون بر ۱۱۰ هزار واحد صنفی در گیلان، تنها حدود ۵۰۰ واحد متخلف شناسایی شد.

غیرقابل انکار است که به برخی صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی به سبب شیوع ویروس کرونا آسیب هایی وارد آمده و بر این مبنا دولت تسهیلات قابل توجه و مناسبی با بهره ۱۲ درصد در اختیار صاحبان این مشاغل و صنایع قرار می دهد.

 تعدادی از خیران شریف گیلانی طی روزهای اخیر در راستای مقابله با ویروس کرونا فعالیت های خیرخواهانه و انساندوستانه ای انجام داده اند و برخی مالکان نیز در نقاط مختلف استان به منظور کمک به کسبه ای که کسب و کار آنها با کاهش شدید فروش مواجه شده ، نسبت به بخشش اجاره بها یا در نظر گرفتن تخفیفاتی ویژه اقدام کرده اند؛ البته شایسته است صاحبان مغازه ها ، مراکز فروش و سایر اماکنی که مستأجران آنها به سبب کاهش درآمد دچار مشکلات اقتصادی شده اند ، در صورت امکان تخفیفات و همکاری های لازم را تا پایان فروردین ماه جاری استمرار دهند.بدیهی است فعالیت ها زمانی به چرخه عادی خود بازمی‌گردد که اطمینان یابیم ویروس، تهدیدی برای سلامتی جامعه نخواهد بود .

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8691

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: