حل مشکل رودخانه‌ها و پسماند با اعتبارات ملی محقق می شود

رئیس مجمع نمایندگان گیلان، مشکلات فعلی استان را ابتدایی اما اثرگذار دانست و گفت: گیلان چندین برابر جمعیتش گردشگر دارد، اما اعتبارات ملی استان براساس جمعیت تخصیص می یابد و نمی توانیم مشکلات را حل کنیم.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا، محمدصادق حسنی در مراسم تکریم و معارفه استاندار گیلان، با اشاره به ظرفیت های بالای این استان، اظهار کرد: دریای گیلان نماد قدرت و کوه گیلان نماد استقامت و برنج گیلان نماد برکت و زیتون گیلان نماد صلح است.

وی گیلان را استان اولین ها دانست و افزود: نخستین بانک، راه آهن، کتابخانه ملی، داروخانه شبانه روزی، آسایشگاه معلولین و سالمندان، بلدیه، چاپخانه و روزنانه در گیلان وجود داشته است و مشاهیر و فرهیختگان این دیار همچون میرزا کوچک جنگلی و آیت الله بهجت و پرفسور معین و دکتر سمیعی در ایران درخشان هستند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان مشکلات فعلی استان را ابتدایی اما اثرگذار دانست و تصریح کرد: مسئله پسماند و آلودگی دو رودخانه مرکز استان مردم را آزار می دهد. رودخانه های گوهررود و زرجوب که روزی محل شنا و ماهیگیری بوده، امروز فاضلاب های شهری و صنعتی و بیمارستانی را تحمل می کند.

حسنی ضمن انتقاد از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به واسطه عدم پیگیری مشکل پسماند و رودخانه های آلوده گیلان، خاطرنشان کرد: توهین به نمایندگان استان های شمالی حال رودخانه های رشت را خوب نمی کند. این دو رودخانه بهترین فرصت برای رونق اقتصادی گیلان است و باید از آن استفاده کنیم.

وی از سازمان همیاری شهرداری ها خواست به کمک رشت بیاید و گفت: اعتبارات استانی جوابگوی حل مشکل آلودگی دو رودخانه رشت نیست. همچنین پسماند نیز یک معضل زیست محیطی برای گیلان محسوب می شود.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی بهره برداری از راه آهن قزوین – رشت و شنیده شدن صدای سوت قطار در گیلان بعد از چهل سال را نویدبخش توسعه دانست و یادآور شد: برای اینکه به هدف اقتصادی گیلان برسیم باید راه آهن تا انزلی و آستارا برود.

وی با بیان اینکه انباشت زباله در جنگل ریشه درختان را خشکانده و این آتش به زودی دامن انسان ها را می گیرد، خاطرنشان کرد: گیلان چندین برابر جمعیتش گردشگر دارد، اما اعتبارات ملی براساس جمعیت گیلان تخصیص می یابد و نمی توانیم مشکلات را حل کنیم لذا به واسطه شرایط خاص گیلان به ویژه موضوع پسماند و رودخانه های رشت تدابیر ویژه اتخاد شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3674

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: