جشنواره نمایشنامه نویسی پاسداشت مفاخر گیلان تمدید شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از تمدید مهلت شرکت در دومین جشنواره نمایشنامه نویسی آموزشگاه‌های آزاد هنری این استان – بزرگداشت استاد فرهاد پاک‌سرشت – تا پانزدهم مهرماه خبر داد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی اظهار داشت: اگرچه موضوع آثار آزاد است اما هنرجویان می باید مضامینی همچون فرهنگ و سنت ایران و اسلامی، دنیای معنوی و انسان معاصر، بنیان خانواده و تأثیرات مدرنیسم را مد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به انتشار فراخوان برگزاری دومین دوره جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی گیلان از خردادماه امسال، افزود: این جشنواره امسال با محوریت بزرگداشت مرحوم استاد «فرهاد پاک‌سرشت» پیشکسوت عرصه نمایش استان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:هدف از برگزاری این جشنواره ارج نهادن به آموزش هنر، استعدادیابی و شناسایی هنرمندان جوان و فعال، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ایجاد ارتباط هنری بین هنرمندان آموزشگاه‌های آزاد هنری گیلان و ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری در قالب نمایشنامه نویسی برای هنرجویان آموزشگاه‌ها است.

فاضلی یادآور شد: سال گذشته نخستین دوره این جشنواره با محوریت بزرگداشت استاد «یوسف فخرایی» و با استقبال خوب هنرمندان گیلانی برگزار شد و امسال برنامه یادشده در پاسداشت استاد فرهاد پاک‌سرشت برنامه ریزی شده است.

(فرهاد پاک سرشت شاعر، طراح، نقاش و کارگردان گیلانی پس ازطی یک دوره بیماری طولانی شامگاه یکشنبه ۲۶ خرداد ماه امسال در بیمارستان آریای رشت بدرود حیات گفت).

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۳۱ شهریورماه اعلام شده بود ،اما با درخواست علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره، این فرصت تا پانزدهم مهرماه تمدید شد، یادآور شد: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، دسته‌بندی شده و توسط هیات داوران ١٠ اثر برگزیده انتخاب و در نهایت از میان این آثار سه اثر برتر انتخاب و تجلیل می‌شوند.

شرکت‌کنندگان در جشنواره یادشده باید حتما هنرجوی یکی از آموزشگاه‌های آزاد هنری دارای مجوز از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان باشند و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر سه اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کند و اقتباس از داستان و رمان نیز بدون مانع  است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، دانلود فراخوان و ثبت‌نام الکترونیک جشنواره می‌توانند به تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به آدرس https://gilan.farhang.gov.ir   مراجعه نمایند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4068

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: