جشنواره می رشت خوشمزه غذا و گاری کباب رشتی در پیاده راه فرهنگی

 جشنواره “می رشت خوشمزه غذا ” در پیاده راه فرهنگی این کلانشهر گشایش یافت.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری روز چهارشنبه درباه جشنواره “می رشت خوشمزه غذا”  بیان داشت: این جشنواره در راستای برگزاری ویژه برنامه های روز رشت از شب گذشته در پیاده راه فرهنگی میدان شهدای ذهاب گشایش یافته است.

علیرضا قانع با اشاره به برگزاری جشنواره می رشت خوشمزه غذا در دو بخش خانگی و رستورانی افزود: در بخش خانگی این جشنواره انواع غذاها و شیرینی جات محلی برای فروش و بازدید علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان این که جشنواره می رشت خوشمزه غذا تا امشب دایر است، اظهار داشت: اولین مسابقه رشتی خوراک (پخت میرزا قاسمی) از سلسه رقابت های پخت خانگی نیز ساعت ۱۸ امروز (چهارشنبه) در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می شود که افزون بر ۱۰۰ نفر برای شرکت در این مسابقه نام نویسی کردند در بخش رستوانی نیز فردا برگزار می شود.

مدیر برنامه‌های یونسکو در شهر خلاق رشت در ادامه از برگزاری جشنواره گاری کباب رشتی در پیاده راه فرهنگی این کلانشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: این جشنواره از عصر فردا تا ساعت ۲۴ دایر است که در این جشنواره گاری کبابی ها حضور می یابند که در پایان به سه نفر با توجه به معیارهایی از جمله بهداشت و زیبابی و نحوه ارائه غذا  جوایزی اهدا می شود.

به مناسبت روز رشت برنامه های مختلفی در این کلانشهر از جمله مسابقه های ورزشی در محلات رشت با محوریت مساجد از ششم تا دوازدهم دی، برگزاری مسابقه شطرنج ، استقرار اتوبوس های سلامت در محلات مختلف، استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در پیاده راه فرهنگی و ارائه خدمات رایگان به شهروندان دهم و یازدهم دی ماه ، نشست رشت پژوهی، نشست (نسل ماندگار) و مرور خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در حسینه هنر، همایش روز رشت و زبان مادری، تئاتر خیابانی با بیش از ۳۰ اجرا ، برگزاری عصر شعر با عنوان ایستگاه باران، بداهه نویسی توسط استادان خوشنویسی، اجرای برنامه  (اینجا رشت) در یازدهم و دوازدهم دی ماه و نمایشگاع عکس و اسناد رشت تدارک دیده شده است.

برنامه های تدارک دیده شده روز رشت با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت،انجمن شعر شهرستان رشت، دانشکده علوم پزشکی ، پژوهشکده گیلان شناسی، بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و با حضور جمع زیادی از فرهیختگان و هنرمندان انجام می شود.

گفتنی است ۴۶۱ سال پیش در زمان صفویه در ۱۲ دی ماه، رشت به عنوان مرکز استان گیلان نامگذاری شده به همین مناسبت از سال ۹۳، ۱۲ دی بر اساس مصوبه شورای اسلامی رشت به عنوان روز رشت نام گرفته است. 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6350

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: