جذب اعتبارات ویژه برای تجهیز ماشین آلات بنیاد مسکن استان با حمایت مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان:

ساخت مسکن مقاوم یکی از راههای مهم پیشگیری وکاهش تلفات جانی ومالی بعد از سوانح طبیعی است

مهندس محمد اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور در دفتر مدیریت مدیرکل مدیریت بحران با آقای مهندس امیر مرادی مدیرکل جدید استان گیلان دیدار و به بحث وگفتگو پرداخت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ابتدا ضمن تبریک و آرزوی توفیق روزافزون به مدیرکل مدیریت بحران یادآورشد: سوانح قابل پیش بینی نیستند، لذا با تدابیری آمادگی داشته باشیم تا در زمان بروز سوانح جان و مال خود را در یک لحظه از دست ندهیم.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه، انجام اقدامات ضروری قبل از وقوع زلزله، میزان آسیب ها را تا حد زیادی کاهش می دهد، ادامه داد: امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بهره گیری از ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین با حضور در عرصه سازندگی و اجرای پروژه های عمرانی در سطح روستاها به عنوان یک واحد پشتیبانی، فنی و مهندسی برای فعالیت های اجرایی و بازسازی مناطق آسیب دیده خدمات ویژه ای ارائه می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت مدیریت بحران بتوانیم اعتبارات ویژه ای برای تجهیز ماشین الات بنیاد مسکن استان جذب نماییم.

اکبرزاده افزود: برای ساخت مسکن در روستاها نیاز به منابع مالی می باشد که در حال حاضر قسمتی از آن با همکاری بانکها، بعنوان تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال بدون هیچ محدودیتی پرداخت می شود و قسمتی نیزآورده خود متقاضیان می باشد، در نهایت با مشارکت می توان یک مسکن مناسب را احداث نمود.

مهندس اکبرزاده در ادامه گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن در پروژه های مربوط به سیل سالهای ۹۷ و ۹۸ ارائه نمود.

در ادامه مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان، ضمن قدردانی از بنیاد مسکن در ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها ، اظهار داشت: ساخت مسکن مقاوم از راههای مهم پیشگیری وکاهش تلفات جانی ومالی بعد از سوانح طبیعی می باشد.

مهندس مرادی همچنین ضمن تقدیر از مجموعه همکاران بنیاد مسکن بواسطه تعاملات و همکاری های صورت پذیرفته گفت: مدیریت بحران آمادگی لازم را برای پیگیری و تخصیص اعتبارات برای تجهیز ناوگان بنیاد مسکن و همچنین اجرای پروژه های عمرانی در سطح روستاها دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10630

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: