جام کاسپین یکی از برترین مسابقات شطرنج است

 شطرنجباز گرجستانی گفت: مسابقات بین المللی جام کاسپین یکی از برترین رقابتهای شطرنجی است که در آن شرکت داشتم.

به گزارش باز باران خبر، ایوری چیگلادزه در پایان هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین اظهار داشت: رقابتها در سطح بسیار بالایی برگزار شد و انتظار چنین مسابقاتی را نداشتم.

وی که در این دوره از مسابقات نتوانست مقامی را کسب کند، ادامه داد: تمامی حریفان و شطرنجبازان حاضر در این دوره از رقابتها از توان بالایی برخوردار بودند به طوری که در همه دوره های این مسابقات با مشکل مواجه شده بودیم.

وی بیان کرد: متاسفانه در چند دیدار علاوه بر اینکه رو در روی حریفان سرسختی قرار گرفتم، چند اشتباه نیز مرتکب و در نهایت نتوانستم در مسابقات جام کاسپین مقامی را کسب کنم.

شطرنجباز گرجستانی افزود: از حضور در این دوره از رقابتها بسیار خوشحالم چون با شطرنجبازان بسیار قدرتمندی روبرو شدم که به طور قطع تجربه خوبی از این دوره مسابقات کسب کردم.

چیگلادزه خاطرنشان کرد: از نحوه برگزاری مسابقات، میزبانی و همچنین پذیرایی بسیار راضی هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد : سال آینده نیز بتوانددر رقابت های شطرنج جام کاسپین در رشت حضور یابد.

 وی عنوان کرد : در دوره های بعدی، شطرنجبازان بیشتری از کشور گرجستان در این رقابت ها حضور خواهند یافت.

هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین از غروب جمعه با حضور ۹۰۴ شطرنجباز از ایران و کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، ترکمنستان، ترکیه و عراق جمعه شب در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت در سه جدول آغاز شد که جدول گروه اول شامل شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای ۱۸۰۰ و اساتید بود.

 در جدول گروه دوم نیز شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر ۱۸۰۰ حضور یافته و در جدول گروه سوم نیز شطرنجباران زیر ۱۴ سال شرکت داشتند.

در هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین (خزر) که در ۹ دور در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت برگزار شد، پنجشنبه شب با قهرمانی مصراتدین اسکندروف از جمهوری آذربایجان خاتمه یافت که در نهایت به نفرات برتر جداول مختلف، ۶۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهداء شد. /ایرنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7791

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: