ثبت نام ارزیابی صادرکنندگان نمونه گیلان در ۴۰ گروه کالایی آغاز شد/ تخفیف ۴۰درصدی جهت حضور در نمایشگاه های خارجی برای صادرکنندگان برتر

 

باز باران خبر/ مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از آغاز فراخوان ارزیابی برای انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی ۱۴۰۲ خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری با اعلام این خبر افزود: صادر کنندگان استان می‌توانند از روز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه جاری تا ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ ۲۵ آذر ماه با ورود به سامانه به آدرس topexporters.tpo.ir ثبت نام نمایند.

وی همچنین افزود: بازه زمانی اعلام شده ؛ قابل تمدید نخواهد بود و پس از پایان مهلت ثبت نام؛ فرایند انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی انجام خواهد گرفت.

دکتر پورحیدری با اشاره به شاخص‌های ارزیابی انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی تصریح کرد: شاخص های از قبیل؛ عمق نفوذ پذیری و پایداری در بازارهای هدف، مقصد صادرات، پیچیدگی و ضریب دانش بنیانی، ارزآوری، تشکل گرایی، سایر شاخص‌های اختصاصی و تشویقی (عمق نفوذ و پایداری در بازارهای هدف) و رعایت قوانین و مقررات ( حسن رفتار تجاری) در ممیزی توان صادراتی ملاک ارزیابی قرار می گیرد.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: ارزیابی انتخاب صادرکنندگان نمونه در ۲۹ گروه کالایی صنعتی معدنی و ۱۱ گروه کالایی مواد غذایی صورت خواهد پذیرفت.

 

دکتر پورحیدری با اعلام اینکه از بین صادرکنندگان نمونه استانی، ممتاز ملی و نمونه ملی انتخاب می‌گردند تشریح کرد: از مزایای صادرکنندگان نمونه ؛ ممتاز ملی و نمونه ملی می‌توان به اعطای کارت ویژه با اعتبار ۳ تا ۵ ساله،جایزه نقدی،تخفیف ۳۰ تا ۴۰ درصدی هزینه اجاره غرفه در نمایشگاه‌های اختصاصی و بین المللی،تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هزینه حضور در هیئت‌های تجاری و بازاریابی اعزامی به بازارهای هدف،تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصدی در هزینه خدمات ارائه شده توسط صندوق ضمانت صادرات ایران و تخفیف در هزینه تبلیغات در شبکه‌های برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=33794

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: