تکمیل کتابخانه مرکزی رشت تا پایان سال

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، با بیان اینکه نیازمند ۱۷ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت هستیم، گفت: این پروژه که زیربنایی بالغ بر ۸۰۰۰ مترمربع دارد تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا، ماکان پدرام در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان، با اشاره به اهمیت پروژه کتابخانه مرکزی رشت، اظهار کرد: این پروژه که زیربنایی بالغ بر ۸۰۰۰ مترمربع دارد تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۶۴ درصد دانست و عنوان کرد: تعطیلات ناشی از شیوع بیماری کرونا موجب تعطیل شدن دو ماهه کارگاه پروژه شد، اما خردادماه امسال پیمانکار را با قرارداد ۱۱ میلیارد تومانی تعیین خواهیم کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، با بیان اینکه نیازمند ۱۷ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه هستیم، یادآور شد: ۷۰ هزار مترمربع سرامیک و نازک کاری انجام شده و تاسیسات مربوط به هواساز و محوطه سازی باقی مانده است.

فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان نیز، با اشاره به نیاز کتابخانه های عمومی به خدمات اینترنتی و شبکه اطلاعات، اظهار کرد: جهت طراحی شبکه داخلی کتابخانه مرکزی رشت با اداره کل کتابخانه های استان همکاری داریم.

وی از طراحی مجدد شبکه داخلی این کتابخانه خبر داد و گفت: زیرساخت فیبر نوری مورد نیاز کتابخانه های عمومی استان با همکاری شهرداری ها فراهم خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات گیلان با بیان اینکه کتابخانه های عمومی می توانند از تخفیفات سرویس های داده استفاده کنند، متذکر شد: شش درصد درآمد اپراتورها سهم شهرداری هاست و لذا می توانیم بخشی از این اعتبار را به کتابخانه ها جهت تامین سرویس های اینترنتی مورد نیاز ارائه دهیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10184

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: