تولید محتوا و تأثیرگذاری باعث ماندگاری رسانه‌ها و خبرنگاران می‌شود

نشست رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی با دکتر فاضلی و جمعی از مدیران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، دکتر فاضلی در این نشست با بیان اینکه تنها رسانه‌ها و خبرنگارانی می‌توانند ماندگار باشند که دارای تولید محتوا و تأثیرگذار باشند، گفت: در این مدت تلاش کردیم رسانه‌ها تحت لوایح قانون بوده و قانون‌مند عمل کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی گیلان، در ادامه با اشاره به اینکه از سال ٩٣ در زمینه رسانه به حوزه کمی و کیفی بیش از گذشته توجه شده است، افزود: معتقدیم که کیفیت از دل کمیت بیرون می‌آید.

وی با بیان اینکه تنها رسانه‌ها و خبرنگارانی می‌توانند ماندگار باشند که دارای تولید محتوا و تأثیرگذار باشند، گفت: در این مدت تلاش کردیم رسانه‌ها تحت لوایح قانون بوده و قانون‌مند عمل کنند.

فاضلی با اشاره به اینکه ١۵٨ پایگاه خبری و ٢١٣ نشریه مکتوب دارای مجوز در این استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: گیلان از نظر تعداد رسانه‌های مکتوب و مجازی، رتبه پنجم را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه از نظر تعداد روزنامه و همچنین نشریات چاپی رتبه هفتم کشور را داریم، افزود: گیلان پس از تهران و آذربایجان شرقی، در جایگاه سوم کشور از نظر تعداد پایگاه‌های خبری قرار دارد.

فاضلی با اشاره به اینکه در این سال‌ها تلاش شده به حوزه فعالیت پایگاه‌های خبری بیش از سایر حوزه‌ها توجه شود، تصریح کرد: سرعت عمل انتقال اخبار در میان رسانه‌های فعال در استان گیلان بسیار بالا است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تولید محتوا در سطح رسانه‌های استان گیلان، ادامه داد: در این حوزه به دنبال ایجاد یک نهضت هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در مجموع رسانه‌های استان نیازمند حمایت هستند، افزود: در این حوزه مجلس می‌تواند با قانون‌گذاری به فعالان حوزه رسانه و خبرنگاران کمک بسیاری کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3257

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: