تولید سیمان مرغوب؛ در اولویت کارخانجات باشد/ مشکلات کارخانجات سیمان گیلان، در کارگروه رسیدگی خواهد شد

باز باران خبر/ فرهاد دلق پوش در نشست بررسی چالشها و مشکلات تولید و عرضه سیمان در استان گفت: با توجه به ازدیاد ساخت و ساز و تعدد پروژه های عمرانی، تولید سیمان مرغوب و افزایش ظرفیت در اولویت کارخانجات سیمان مستقر در استان باشد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، رئیس سازمان صمت گیلان بحث حمل و نقل و بالا بودن قیمت تمام شده محصول را از چالش های جدی این صنعت در استان برشمرد و اظهار داشت: نیازمند بررسی کارشناسانه و اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب برای حل مشکلات سیمان برای ایجاد اشتغال بیشتر و تامین مطلوب نیازمندی های عمرانی هستیم.وی طرح توسعه در دست احداث شرکت سیمان سبز را حایز اهمیت دانست و افزود: با عنایت به دانش بنیان و صادرات محور بودن طرح جدید و محصول آن، اجرای آن می تواند در صنعت سیمان تحول آفرین باشد.

مهرداد احمدی، مدیرعامل شرکت سیمان سبز گیلان نیز در این نشست به بیان برخی از مشکلا پرداخت و گفت:مشکلات عمده شرکت شامل بالا بودن قیمت مواد اولیه در مقایسه با شرکتهای مشابه، عدم دارا بودن ناوگان حمل و نقل برای حمل مواد اولیه و نیز بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی است که البته این مساله با مساعدت سازمان صمت در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت سیمان سبز گیلان اضافه نمود: ایمن سازی و بستر سازی تکمیلی برای کارخانه جهت افزایش استحکام و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در آینده در دست اقدام است.

در این نشست مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، معاون فرماندار و بخشدار سیاهکل، رئیس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی و هیئت مدیره انجمن بتن و فرآورده های بتنی استان حضور داشتند و به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون سیمان پرداختند و در پایان نشست از خطوط تولید شرکت سیمان سبز در دیلمان بازدید بعمل آمد.

گفتنی است در گیلان دو کارخانه سیمان با تولید سالیانه بیش از ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تن فعالیت دارد که زمینه اشتغال بیش از ۲ هزار نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=20099

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: