توسعه منطقه آزاد انزلی زمینه جذب سرمایه گذاران را فراهم می کند

 رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: طرح افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی زمینه جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به ویژه در بخش تولید فراهم می کند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایرنا، هادی تیزهوش تابان حمل و نقل و ترانزیت به واسطه داشتن مرز زمینی با کشور جمهوری آذربایجان و نزدیکی به مراکز صنعتی و پرجمعیت را  نویدبخش  چشم اندازی روشن برای گیلان خواند و تصریح کرد: اضافه شدن شهرک‌های صنعتی و اراضی با مالکیت دولتی به محدوده منطقه آزاد انزلی فواید و مزیت‌های بسیار زیادی به دنبال دارد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان دستیابی به اقتصاد بدون نفت و توجه به تولید محصولات صادرات محور با نگاه به فرصت‌های داخلی را رمز توسعه اقتصادی خواند و گفت: استفاده از پتانسیل‌های گیلان و فراهم کردن فرصت‌های شغلی پایدار از دیگر مزیت‌های طرح افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی است.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه در سال‌های اخیر مسائل اقتصادی و لزوم حل مشکلات ریشه‌ای آن مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری بوده است،  افزود: اضافه کردن محدوده منطقه آزاد انزلی در حقیقت رغبت سرمایه‌گذاری را در گیلان افزایش می‌دهد که بدون شک عایدات زیادی نیز برای کشور به همراه دارد.
 تیزهوش تابان با تأکید بر اینکه محدوده‌های برخوردار از مزایای مناطق آزاد قادر هستند فرصت‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغال‌زایی مناسبی را ایجاد کنند ، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که قبل از تدوین برنامه‌ها باید به آن توجه کنیم فراهم آوردن ملزومات  آن است و این موضوع در اقتصاد جایگاه مهم و تعیین‌کننده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه امسال باید از تمام فرصت‌ها برای تحقق جهش تولید استفاده کنیم، تصریح کرد:  بازار کشورهای حوزه  CIS فرصتی طلایی برای تبلیغ محصولات ساخت داخل و کالاهای ایرانی است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه همچنین وجود زیرساخت‌های لازم در حوزه حمل و نقل ترکیبی را راهکاری مناسب در جهت جهش و توسعه  اقتصادی دانست و اظهارکرد: فرودگاه بین‌المللی رشت، نزدیکی به پایتخت، بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد و نمونه‌هایی مانند این از جمله مزیت‌های قابل توجه استان گیلان در حوزه‌های اقتصادی است

 کشورهای CIS که به کشورهای همسود معروف شده‌اند شامل تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان در بخش آسیای میانه، کشورهای آذربایجان، گرجستان، ارمنستان در حوزه قفقاز و کشورهای اوکراین، مولداوی، بلاروس، و روسیه هستند و به آن‌ها در جمع کشورهای سی ای اس یا Common Wealth Of Independent  می‌گویند.

وی در ادامه سخنانش ، عملکرد برخی از بانک‌های عامل را نیز در کشور مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه سودها و بهره‌های بانکی به حوزه تولید و تجارت به شدت آسیب وارد می‌کند بیان کرد: برخی از بانک‌ها برخلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند مانعی است که باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان  پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به فعالان اقتصادی این استان را به عنوان یک نیاز اساسی در بخش تولید ضروری دانست و گفت: در این شرایط نه‌تنها باید برای سود بالای تسهیلات فکری شود بلکه باید با اعطاء وام، مقدمات حمایت از حوزه تولید را فراهم کنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10523

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: