توزیع ۴۵۰۰ بسته معیشتی در سطح شهر رشت/ اجرای بیش از ۵۰۰ برنامه در هفته بسیج

باز باران خبر/ فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در شهرستان رشت گفت: بیش از ۴۵۰۰بسته معیشتی توسط حوزه های مقاومت بسیج در مناطق مختلف رشت تقدیم مردم نیازمند می شود.

 سرهنگ سیداکبر قاسمی، فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج با اشاره به شعار امسال “بسیج، پیشروی خدمت و امیدآفرین”، اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب بسیج بزرگترین شبکه اجتماعی، فرهنگی و نظامی در دنیا و حرکتی بی نظیر و متکی به اندیشه های انقلاب، اسلامی است که از متن جامعه و خانه های مردم و به ابتکار امام راحل جوشید.
وی افزود: بسیج یک حرکت انقلابی از سوی معمار کبیر انقلاب بود. این پدیده بزرگ، هنری بود که بوسیله امام (ره) از کوچه و پس کوچه های شهر به وجود آمد.
سرهنگ قاسمی از بسیج بعنوان موقعیتی برای تبدیل تهدید ها به فرصت یاد کرد و افزود: کمتر از یک‌ماه پس از حادثه ۱۳آبان و واقعه تسخیر سفارت آمریکا نهاد مردم جوش بسیج تشکیل شد و تبدیل به ذخیره پایان ناپذیر برای نظام جمهوری اسلامی شد.
وی با اشاره به حرکت در ایجاد تمدن نوین اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب گفت: بسیج مجموعه ای از جوانان مومن، باانگیزه، با اعتماد به نفس به قابلیت های خود و پای کار در مقابل تمام نقشه ها و فتنه های دشمنان است و در مقابل دشمن درصدد القای بی انگیزگی و سستی در بین جوانان است.
سرهنگ قاسمی با تاکید بر الگو گرفتن از راه و روش شهدا برای پرورش شجره طیبه بسیج ابراز کرد: بسیج در ۴۱سال انقلاب اسلامی منشاء‌ خیر و برکت بوده و خواب راحت را از چشم استکبار زدوده است.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت ادامه داد: مجموعه بسیج نهادی مردمی و انعطاف پذیر در مشکلات و حوادث مختلف از ساخت خانه محرومین تا خدمات بهداشتی و ضدعفونی و… است که بنا به اقتضای جامعه خدمات خود را ارائه می دهد و در شرایط خاص بسرعت وارد عمل و خدمت به مردم می شود.
بسیج‌ قطب نمای بصیرت و دشمن شناسی در نقشه بر آب کردن نقشه دشمنان
وی با تاکید بر اینکه بسیج قطب نمای بصیرت و دشمن شناسی جهت نقشه بر آب کردن نقشه دشمنان است، اضافه کرد: حفظ حراست از اصل انقلاب و نظام، حفظ حراست از هویت اسلامی و نظام و انقلاب اسلامی از جمله ۳مأموریت اصلی بسیج بنا به فرمایش رهبرمعظم انقلاب است.
بسیج خواب راحت را از چشم استکبار ربوده است
قاسمی با بیان اینکه بسیج از همه اقشار مردم تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: این شجره طبیه باید میوه‌هایی مانند شهدای مدافع حرم، دفاع مقدس، مدافع سلامت و… پرورش دهد و این آمادگی در نسل جوان ما هست.
وی ادامه داد: بسیج در این ۴۱ سال انقلاب اسلامی منشا خیر و برکات زیادی بوده است، خواب راحت را از چشم استکبار ربوده، باعث اعتماد و آرامش مردم شده است و یک ذخیره پایان ناپذیر است.
فرمانده سپاه مرکزی رشت  گفت: امروز افتخار بسیج در این است که از همه اقشار در آن حضور دارند و عضو بسیج هستند

سرهنگ قاسمی با اشاره به برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در شهرستان رشت گفت: تاکنون ۴مرحله رزمایش “مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه در سطح رشت با اهدای بسته های معیشتی برگزار شده است و در هفته بسیج این رزمایش به صورت روزانه در حوزه های مقاومت بسیج شهرستان رشت برگزار می شود، گفت: بیش از ۴۵۰۰بسته معیشتی توسط حوزه های مقاومت بسیج در مناطق مختلف رشت تقدیم مردم نیازمند می شود.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت ادامه داد: سپاه ناحیه مرکزی رشت بصورت پایلوت در یک محله، پیشگام در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در بحث تب سنجی و توصیه های بهداشتی است که پیش از آغاز هفته بسیج خدمات خود را آغاز کرده است.
سرهنگ قاسمی گفت: از ابتدای سال تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در بحث ورزش در حوزه های مقاومت بسیج سطح شهرستان رشت برای استفاده جوانان انقلابی و جهادگر بسیجی توزیع شد.
وی درباره دیگر برنامه های هفته بسیج توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: ویزیت رایگان در هفت محله رشت با عنوان طرح جواد الائمه(ع)، افتتاح و تحویل ۱۰واحد مسکن محرومین برای مددجویان کمیته امداد و باتوجه به اینکه بسیج مولود مسجد است، افتتاح ۱۵ پایگاه مقاومت بسیج از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15976

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: