توزیع ۱۰ هزار بسته بهداشتی و معیشتی بین محرومان منطقه ۱ رشت توسط بسیجیان

فرمانده حوزه مقاومت بسیج یک شهری سپاه ناحیه مرکزی رشت از توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی بین محرومان و مستضعفان حاشیه شهر خبر داد.
به گزارش باز باران خبر؛ سید علیرضا پورعباس با اشاره به تکلیف مداری بسیج، اظهار کرد: سپاه و بسیج تکلیف گرا و منعطف است و با توجه به شرایط کشور و مردم ماموریت های خود را بازتعریف می کند.
وی با بیان اینکه سپاه و بسیج همیشه در صحنه بوده و مردم پیوسته حضور سپاه را در کنار خود حس کرده اند، افزود: سپاه و بسیج در بحرانی ترین شرایط در کنار مردم است و به ملت شریف ایران اطمینان می‌دهیم تا پایان کرونا در کنار انها و کادر درمان در خط مقدم می مانیم.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج یک شهری سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به مشارکت سپاه و بسیج در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و اجرای غربالگری، گفت: بسیجیان این حوزه با حضور در ۵ مرکز بهداشت در کنار کادر بهداشتی و درمانی بالغ بر ۸۵ درصد جمعیت ۱۴۰ هزار نفری منطقه یک رشت را مورد غربالگری قرار داده اند.
پورعباس با اشاره به نقش موثر بسیج در فرآیند بیمار یابی و شناسایی افراد مشکوک و مبتلا در اجرای غربالگری، افزود: ۱۱۳ نفر از بسیجیان به مدت ۲۰ روز در این طرح مشارکت داشته اند و همچنان به صورت خانه به خانه در تلاش هستند تا شاخص سلامت را در منطقه پایدار نگه دارند.
وی با اشاره به ضد عفونی کردن معابر و خیابان ها به جهت گندزدایی محیط از کرونا ویروس، خاطرنشان کرد: ۲۵ گروه جهادی محله محور با ۲ دستگاه خودرویی ضد عفونی کننده و ۳۰ کوله پشتی سم پاش به استعداد ۱۵۷ تن از بسیجیان فرایند گندزدایی محیط از این ویروس منحوس را برعهده داشتند.
فرمانده حوزه یک شهری سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اجرای طرح های ضدعفونی محیط با مشارکت سازمانهای خدمات رسان، بیان کرد: با همکاری شهرداری منطقه یک و سازمان آتش نشانی که هم افزایی و‌ هم پوشانی یکدیگر را در پی داشت، گندزدایی محله های منطقه یک رشت به صورت کامل و‌ مشارکتی انجام شد.
پورعباس از راه اندازی ایستگاه های سلامت و گندزدا در قالب طرح مطهر در سطح منطقه ۱ خبر داد و افزود: با راه اندازی ۵ ایستگاه مطهر به منظور آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بیماری کووید ۱۹ و در  کنار آن ضد عفونی خودروهای عبوری توسط ۵۰ تن از بسیجیان تلاش کردیم تا اقدامات مقابله ای را در خصوص کرونا ویروس اجرایی کنیم.
وی با حائز اهمیت برشمردن بهداشت فردی و لزوم تهیه و تولید ملزومات حفاظت فردی گفت: به جهت رعایت بهداشت فردی از جمله در مناطق محروم، ۴۷ هزار عدد ماسک، چهار هزار گان و چهار هزار شیلد تولید و در اختیار بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی و عموم مردم به خصوص خانواده های نیازمند حاشیه شهر و روستاها قرار گرفت.
فرمانده حوزه یک شهری سپاه ناحیه مرکزی رشت از تهیه و توزیع بسته های معیشتی بین خانوار های محروم و‌ مستضعف خبر داد و گفت: به همت سپاه و خیران و نوع دوستان یک هزار و ۶۵۵ بسته معیشتی به ارزش ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان تهیه و در محدوده محله های آسیب پذیر و حاشیه نشین منطقه یک رشت توزیع شده است.
پور عباس همچنین با اشاره به توزیع بسته های بهداشتی در بین نیازمندان نیز گفت: به همت بسیجیان ۷۵۰۰ بسته بهداشتی شامل ماسک و دستکش، محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح، ژل ضد عفونی کننده و‌ پد الکلی بین خانواده های نیازمند حاشیه منطقه یک توزیع شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8786

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: