توجه به زنجیره ارزش از اولویت های اجرای کریدور گردشگری دیلمان است

باز باران‌خبر/ مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : توجه به زنجیره ارزش و پویایی و پایداری اقتصاد محلی از اولویت های اجرای کریدور گردشگری دیلمان است.
دکتر یونس رنجکش در چهارمین جلسه شورای راهبردی کریدور گردشگری دیلمان در فرمانداری سیاهکل افزود : اجرای این طرح با توجه به فرصت ها ، موقعیت و ظرفیت های گردشگری استان می تواند موجب تحول مهمی در توسعه منطقه باشد.
وی ادامه داد : تغییر نگرش از توجه به نقطه هدف به مسیر گردشگری از مهمترین اهداف طراحی شده در این کریدور است که با توجه به تجربه سازمان گردشگری بین المللی اتفاق می افتد.
وی ادامه داد : در این طرح که با نظارت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و در چهار چوب هدایت های شورای راهبردی در استان گیلان با عضویت دستگاههای اجرایی مرتبط اجرایی شده است در گام اول با استقرار دبیرخانه ای که مسوولیت تسهیلگری در این زمینه را دارد شاهد برنامه ریزی هایی در تکمیل زنجیره ارزش و خدمات مرتبط با آن هستیم.
وی ادامه داد : این کریدور سه شهرستان رودبار ، سیاهکل و رشت را شامل می شود که هم اکنون اقدامات راه اندازی دفتر سیاهکل تحقق یافته و بزودی در شهرستان رودبار نیز دفتر آن راه اندازی می شود.
وی ادامه داد :، تسهیلگری و هدایت صحیح سرمایه گذاری ها با محوریت پاسخگویی به نیاز های گردشگری و همچنین بهره گیری از توانایی و توانمندی های جامعه محلی ساکن در مسیر آن از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.
به گفته مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان با مجوز و پشتیبانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعتباراتی نیز در قالب تسهیلات کم بهره برای طرح های اشتغالزایی متناسب با اهداف گردشگری واقع در مسیر هدف گذاری شده پرداخت می گردد.
وی ضمن تاکید بر نظارت فرمانداری ها به دلیل اشرافیت بر موضوعات مختلف در شهرستان از دبیرخانه این کریدور خواست تا تمام برنامه ریزی ها با همکاری ستاد فرمانداری انجام شود.
وی افزود : اقدامات انجام گرفته تاکنون در زمینه بستر سازی برای اجرای این طرح بزرگ که هدف آن جذب گردشگر بویژه گردشگران خارجی در آینده و ارایه خدمات مناسب به این بخش است، بوده است.
در این جلسه که به ریاست فرماندار سیاهکل و با حضور مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سایر اعضای شورای راهبردی بوده است طرح هایی که مورد بازدید قرار گرفته بود جهت بررسی در کار کروههای تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15202

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: