توانمند سازی کارکنان هلال احمر گیلان هدف برگزاری دوره های آموزشی تخصصی

استان گیلان تنها استانی است که توانسته مجوز ۵ دوره ضمن خدمت عملیاتی ویژه کارکنان را از معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر دریافت کند.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عممومی هلال احمر گیلان مهدی ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : جمعیت هلال احمر استان دوره های آموزشی تخصصی ویژه نجاتگران و جهت اعضا و داوطلبان هلال احمر و دوره های عمومی کمکهای اولیه را برای مردم برگزار می کند که با توجه به گستردگی حوادث در سالهای اخیر نیاز به آموزش تخصصی کارکنان کاملا احساس می شد.
وی ضمن تاکید بر استمرار آموزشهای عمومی و تخصصی بیان کرد : در این دوره عملی کارکنان در گروههای مختلف بیست الی سی نفره گروه بندی و ضمن حضور در کلاس تئوری به صورت عملیاتی چگونگی طراحی اردوگاه و اسکان موقت را برای حادثه دیدگان آموزش می بینند.
افزایش سطح دانش و مهارت امدادی کارکنان جمعیت هلال احمر با برگزاری دوره های تخصصی و امدادی مانی علی اصغری معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت : این دوره های تخصصی شامل دروه اسکان اضطراری ، دوره راهبردی نقشه خوانی و پیمایش ، شناخت و کاربری تجهیزات امداد و نجات و مدیریت بحران می باشد که جهت ارتقای مباحث عملیاتی و امدادی کارکنان برگزار می شود.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان ادغام آموزش در معاونت های مختلف هلال احمر و مشخص نبودن متولی امر آموزش در هلال احمر را از دلایل کاهش نیرو های متخصص ، مربیان درجه یک و دو درسنوات گذشته در استان عنوان کرد و افزود : خوشبختانه با تاسیس معاونت آموزش و پژوهش در جمعیت هلال احمر و تمرکز آموزش به صورت تخصصی و عمومی توسط این معاونت قدمهای خوبی در جهت گسترش دانش و مهارت امدادی برداشته شده است.
وی گفت : تلاش معاونت آموزش رساندن استان گیلان به نقطه مطلوب بر اساس استانداردهای امدادی از لحاظ دارا بودن نیروهای متخصص در سطح کارمندان و داوطلبان هلال احمر گیلان می باشد.
علی اصغری افزود :دانش امدادی زمانی کاربردی می شود که از حالت تئوری وارد مرحله اجرایی و عملیاتی شده و در زمان اجرا نقاط ضعف و قوت آن نمایان شود.
علی اصغری در این دوره آموزشی ضمن ارایه مباحث تئوری اسکان اضطراری در حوادث ، نحوه طراحی اردوگاه را در مقیاس یک صدم به صورت کارگاهی در گروههای چهار نفره آموزش داد که در پایان هر گروه ضمن ارایه طرح اردوگاهی به نقاط ضعف و قوت طرح خود پرداختند. همچنین در پایان نحوه چادر زنی در فضای باز به صورت عملی توسط کارکنان اجرا شد.
در این دوره ۲۵ نفر از کارکنان زن ستاد جمعیت هلال احمر حضور داشتند که چهارمین گروه از کارکنان هلال احمر بوده که در این دوره آموزشی حضور داشتند.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3340

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: