تمدن سازی هویت انقلاب اسلامی است

باز باران خبر/نماینده ولی فقیه در گیلان حرکت مردم ایران را همواره در راستای آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: تحلیل های رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب و خط قرمز ما است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان با تبریک سالروز ولادت امام رضا علیه السلام مصادف با شنبه هفته آینده اظهار کرد: امام رضا علیه السلام مدت ۵۵ سال عمر پر برکت و نورانی داشتند و ملت ایران همیشه ارادت خود به آن امام الهی را ابراز می کنند.
وی به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل در ۲۲ خردادماه سال ۱۳۵۹ اشاره کرد و افزود: اگر تاکنون در جامعه اسلامی کاری در عرصه های اجتماعی انجام شده به دلیل وجود سازمان های مردم نهاد بوده و در این راستا ضرورت دارد رئیس جمهور محترم به شورای عالی انقلاب فرهنگی توجه ویژه داشته باشد.
امام جمعه رشت با اشاره به سخنرانی ۸۰ دقیقه ای مقام معظم رهبری در مراسم ۱۴ خرداد جاری، بیان کرد: سخنان گهربار رهبر معظم انقلاب ۳۷ سرفصل اصولی داشت و بخش های اعظم فرمایش ایشان پیرامون شخصیت امام راحل بود.
آیت الله فلاحتی، حرکت مردم ایران را همواره در راستای آرمان های امام رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: تحلیل های رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب و خط قرمز ما است.
وی به ۱۲ ویژگی مردمی امام راحل در سخنرانی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به ۶ ویژگی مکتب امام رحمه الله علیه و ۹ ویژگی مدیران اشاره فرمودند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه مدیر در جامعه باید دارای ایده و اراده باشد، اهداف امام راحل تاکنون در جامعه عملی شده و آنچه که عمل نشد به دلیل وجود برخی مدیران تنبل و عناصر سست بوده است.
آیت الله فلاحتی به اشتباه محاسباتی دشمن مبنی بر دل بستن به برخی اجتماع ها اشاره کرد و یادآور شد: اکنون گرایش مردم به دین و معنویت نسبت به ابتدای انقلاب اسلامی بیشتر شده و دلیل آن بدرقه با شکوه پیکر قطعه قطعه شده سردار سلیمانی است.
وی با بیان اینکه تمدن سازی هویت انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: بسط دین و کرامت انسانی به دنیای بشریت از هویت های انقلاب اسلامی محسوب می شود.
امام جمعه رشت به متوجه شدن اشتباه کشور یونان در توقیف کشتی محموله نفت ایران اشاره کرد و افزود: همه باید بفهمند در میدانی های جهانی کسی قدرتمند است که با قدرت های زر و زور مقابله کند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به کشته شدن فرمانده شاخه نظامی موساد توسط حمله پهپادی در اربیل عراق، بیان کرد: یکی از مصوبات خوب پارلمان عراق این بود که هرگونه روابط با رژیم صهیونیستی مجازات اعدام دارد.
وی، برخورد خشن برخی مسئولان جمهوری آذربایجان با مردم این کشور را ناپسند خواند و بیان کرد: خواهان همسایگانی هستیم که از التهاب در درون و بیرون مرزهای خود اجتناب کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان پیرامون حقوق فرزند بر پدر و مادر در راستای سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: تدریجی بودن و روش آسان گیری از اصول تربیت بوده بنابراین آسان گیری و اعتدال در مسائل اخلاقی و تربیتی از اصول معارف اسلام است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25084

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: