تمامی مراکز فرهنگی، هنری و سینمایی همچنان تعطیل هستند

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: باتوجه به تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمامی مراکز فرهنگی، هنری و سینمایی استان همچنان تعطیل هستند.

به گزارش باز باران خبر، محمود قاسم نژاد از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در استان از بیست و سوم فروردین ماه جاری خبر داد و افزود : براساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، مشاغل پرخطر همچنان باید تعطیل باشند.

وی اظهار کرد : مکان هایی همچون مدارس،   بوستان ها، پارک ها و رستوران ها جزو مشاغل پر خطر هستند و همچنان تا اطلاع ثانوی باید برای جلوگیری از گسترش و شیوع بیماری کرونا تعطیل می مانند.

وی اظهار کرد: مشاغل با ریسک متوسط که در این ایام تعطیل بودند و افزون بر یکصد شغل را شامل می شود از قبیل کیف و کفش فروشی ها، پوشاک فروشی ها، لوازم بهداشتی می توانند از بیست و سوم فروردین ماه باز باشند.

وی تصریح کرد: فروشگاههای زنجیره ای بزرگ و هایپر مارکت ها نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی بدلیل اینکه مایحتاج عمومی مردم را تامین می کنند، می توانند همچنان باز باشند.

قاسم نژاد برای تردد خودروها نیز گفت: خودروها همچنان  برای ورود به استان محدودیت دارند  اما  تردد خودروها بین شهرهای  استان بلامانع است.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان گیلان هم گفت: در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اتاق اصناف ایران شیوه اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند برای واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور اعلام کرده است.

سید جلال الدین شکریه غروب پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: براین اساس؛ طرح فاصله گذاری هوشمند از ۲۳ فروردین ماه جاری اجرایی می شود و واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.
وی اظهار کرد: پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه ها نیز جزو مشاغل پرخطر محسوب می شوند.

وی اضافه کرد: همچنین چایخانه و تریا تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند؛ ضمن آنکه مطابق مصوبه ابلاغی رستوان و غذای آماده (صرفا بیرون‌بر) مجاز به فعالیت هستند.

 وی با فعال بودن طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیست و دوم بیان کرد:  تازمان اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند براساس  مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا عمل می شود و واحدها صنفی  که تعطیل بودند  تا بیست و سوم حق بازگشایی واحد صنفی خود را ندارند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31854

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: