تشکیل پرونده ۵۵ میلیارد ریالی عرضه خارج از شبکه مرغ در گیلان

عرضه مرغ فاقد کد رهگیری، تخلف خارج از شبکه توزیع تلقی می گردد

باز باران خبر/ رییس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان  از تشکیل پرونده برای متخلفین بازار  مرغ استان در بازرسی‌ها و بازدیدهای سرزده به کشتارگاه های مرغ خبر داد و گفت: پرونده ای به ارزش بیش از۵۵ میلیارد ریال در چند روز اخیر برای متخلفین حوزه تولید وعرضه مرغ گیلان تشکیل و به دستگاه قضایی و اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش باز باران خبر؛ دلق پوش با بیان اینکه این پرونده  برای ۳ کشتارگاه‌های داخل استان تشکیل شده افزود: بخشی از این تخلفات تحت عنوان اختلال در نظام اقتصادی بوده و مستقیماً پرونده آنها به دستگاه قضایی ارجاع شده  و مابقی آنها به عنوان عرضه خارج از شبکه توسط تیم نظارت و بازرسی سازمان صمت کشف گردیده و به اداره کل تعزیرات حکومتی برای برخورد قانونی ارسال شده است.

دبیرکارگروه تنظیم بازار استان تصریح کرد: اخیراً در بازرسی ها گزارش شده است که برخی از اصناف اقدام به نصب بنر و یا کاغذ تحت عنوان “مرغ دولتی” می نمایند درحالی که ما مرغ دولتی و غیر دولتی نداریم و عرضه مرغ غیر از قیمت مصوب  ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تخلف است. 

وی افزود: بخش تأمین و تولید مرغ مربوط به سازمان جهاد کشاورزی است و سازمان جهاد اعلام کرده در جوجه ریزی و تولید مرغ مشکلی ندارد ولی مردم باید مطمئن باشند که در این مرحله به حد کفایت مرغ در اختیار کشتارگاه‌ها قرار می‌گیرد تا به اندازه نیاز اول به بازار گیلان تزریق شود و سپس به سایر استان ها ارسال شود.

دلق پوش با بیان اینکه علیرغم تشدید نظارت ها و استقرار بازرس مقیم در کشتارگاه ها، معتقدیم عرضه کافی مرغ می تواند تقاضا را اقناع و فروکش نماید، ادامه داد: همواره در نظام کلی بازار، عرضه کافی توانسته تقاضا را بالانس و بدون هیچ فشاری متعادل نماید و امیدواریم با همکاری بیشتر جهاد کشاورزی این مهم تحقق یابد.

رئیس سازمان صمت گیلان در رابطه با نحوه توزیع درست مرغ از راه اندازی سیستم رهگیری پستی تحت سامانه جامع تجارت سخن گفت و عنوان کرد: بر اساس قرارداد با شرکت پست باید هنگام خروج مرغ از کشتارگاه فقط با کد رهگیری به مراکز توزیع، عرضه شود وگرنه تخلف عرضه خارج از شبکه محسوب می‌شود ولی بازهم شاهد تخلفاتی در این زمینه بودیم که پرونده آنها به مراجع قضایی ارسال شد. 

دلقپوش با تاکید بر رعایت عرضه از مبدا مرغ با کد رهگیری مشخص شده از طرف شرکت پست تصریح کرد:امتناع از سیستم کد رهگیری اخلال در تعادل و نظم بازار محسوب شده و با متخلفین عرضه مرغ به صورت غیر سیستمی و فاقد کد رهگیری به شدت برخورد خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=20827

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: