تدوین بسته‌های حمایتی زراعت چوب در گیلان

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان از تدوین بسته‌های حمایت از زراعت چوب در این استان خبر داد.
به گزارش باز باران خبر، دکتر یونس رنجکش در کار گروه فنی ستاد زراعت چوب استان گیلان با تاکید بر حمایت از اجرای این طرح در استان یادآور شد : در بسته‌های حمایتی برای تمامی بخش‌های مربوطه پیش بینی‌هایی در نظر گرفته شده است.
وی تهیه بسته‌های آموزشی برای زارعین، توجه به شیوه‌های کشت، داشت، برداشت، انتخاب نوع نهال و دریافت مجوزهای لازم، روش‌های پرداخت تسهیلات بانکی، چگونگی پوشش بیمه محصولات و نیروهای شاغل در زراعت چوب ، حمایت از بخش خصوصی برای تولید نهال، برگزاری همایش‌های ملی و استانی در راستای تبادل آخرین دستاوردهای علمی از مهمترین موضوعات مربوط به این بسته حمایتی است.
وی ادامه داد : این بسته حمایتی در کنار شیوه نامه تدوین شده از سوی #سازمان_جنگل_ها می‌تواند نقش مهمی در هر بهتر اجرایی شدن زراعت چوب در استان داشته باشد.
رنجکش اظهار داشت : موضوع زراعت چوب یکی از سیاست‌های کلان کشور است که در استان گیلان با دستور استاندار  پیگیری‌های آن در معاونت هماهنگی امور اقتصادی توسط اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری از  چهار ماه پیش آغاز شده است و تا پایان امسال بنا داریم ضمن شناسایی و تدوین شناسنامه اراضی قابل کشت عملیاتان اجرایی شود.
وی ادامه داد : اجرای زراعت چوب در کنار صیانت از جنگل‌ها و منابع طبیعی استان و کشور نقش مهمی در تامین مواد اولیه صنایع سلولزی و همچنین اشتغال روستایی و تولید ارزش افزوده و گردش مالی و رونق اقتصادی در استان دارد.
در این جلسه هریک از اعضای شرکت کننده به نمایندگی از دستگاه‌های اجرایی مربوطه دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را ارائه و پیشنهادات پس از تایید ستاد زراعت چوب استان برای اجرا ابلاغ شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5569

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: