تداوم تعطیلی مهد کودک ها در گیلان منجر به بیکاری دو هزار و ۵۰۰ نفر می شود

مدیرکل بهزیستی گیلان بیان اینکه شیوع کرونا موجب تعطیلی ۴۹۷ مهد کودک شهری، روستایی و حاشیه شهر در گیلان شده است، افزود: تداوم تعطیلی اجباری مهدهای کودک باعث بیکاری دو هزار و ۵۰۰ نفر از بانوان شاغل و تحصیلکرده خواهد شد.

به گزارش باز باران خبر، حسین نحوی نژاد در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان  با اشاره به تعطیلی ۴۹۷ مهد کودک در استان  بدلیل شیوع کرونا گفت: مهدهای کودک از یارانه های آموزشی برخوردار نیستند،  از این رو ، در چنین شرایطی  نیاز به حمایت بیش از پیش دارند.

وی با بیان اینکه مهدهای کودک با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه هستند،  تصریح کرد: به دنبال افزایش جمعیت شهرنشین طی چهار دهه اخیر و فراهم شدن زمینه سپردن کودکان به مراکز نگهداری، شاهد افزایش فراگیری آموزش در این سطح هستیم.

وی به نقش مهدهای کودک در پرورش استعدادها و توانایی های فکری کودکان اشاره و بیان کرد:  مهدهای کودک بازی محور هستند و کودکان در قالب بازی آموزش های لازم را برای فراگیری دانش دریافت می کنند.نحوی نژا د یادآور شد: بیشتر ساختمان هایی که مهدهای کودک در آن قرار دارند، استیجاریست که مدیران  این مراکز را در شرایط کنونی با مشکلات عمده ای روبرو کرده است.

نحوی نژاد، عدم تخصیص اعتبار دولتی آموزشی به مهدهای کودک را یکی از چالش ها در این بخش دانست و  گفت: راه اندازی مراکزی تحت عنوان خانه بازی، خانه دوست و پارک کودک با صدور مجوز ادارات غیر مرتبط و بدون رعایت پروتکل های آموزشی و نظارتی، هزینه های نابرابر و سنگین اجاره بها، لوازم کمک آموزشی و بهداشتی و بیمه کارکنان موجب رکود چشمگیری در فعالیت های مهدهای کودک شده است.

۱۴ هزار و ۵۰۰ کودک شهری، روستایی و حاشیه شهر تحت پوشش۴۹۷مهد کودک استان  قرار دارند که ۳۶۲ مهد شهری  با پوشش ۱۱ هزار و ۳۲۸ نفری بیشتری میزان  را به خود اختصاص داده است.  همچنین ۱۱۵ روستامهد و ۲۰ مهد حاشیه شهر نیز در گیلان وجود دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=9231

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: