تخصیص اعتبار ۱۱۹ میلیاردی به بخش پسماند گیلان

معاون عمرانی استاندار گیلان، با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه در بخش پسماند، گفت: با تلاش های فراوان استاندار گیلان و مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه در سال گذشته، بالغ بر ۱۱۹ میلیارد تومان منابع مالی در بخش پسماند سطح استان تخصیص یافت.

به گزارش باز باران خبرو به نقل از ایسنا؛ علی اوسط اکبری مقدم کمبود منابع مالی را یکی از علل توقف و تعلل برخی از پروژه های عمرانی به ویژه در حوزه راه و شهرسازی دانست و اظهار کرد: همه دستگاه های استان به واسطه تنگناهای مالی و عدم تخصیص مکفی اعتبارات با تاخیر در بهره برداری از پروژه های عمرانی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های جهانی بر کشور ما اعمال شده است، افزود: با رشد بی رویه قیمت ها در حوزه فرآورده های مصالح ساختمانی در سطح کشور و استان گیلان مواجه هستیم و لذا پروژه هایی که مشمول زمان می شوند، سالانه با افزایش منابع مالی مورد نیاز رو به رو هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، ضعف های اجرایی و نظارتی را از دیگر عوامل عدم بهره برداری به موقع پروژه های عمرانی دانست و یادآور شد: استان گیلان در مجموع بیش از ۴۵۰۰ پروژه عمرانی نیمه تمام اعم از بزرگ و کوچک دارد که از این تعداد بالغ بر ۲۰۰ پروژه شاخص است و اعتبارات چند هزار میلیارد تومانی را طلب می کند.

اکبری مقدم، با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه در بخش پسماند، خاطرنشان کرد: با تلاش های فراوان استاندار گیلان و مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه در سال گذشته، بالغ بر ۱۱۹ میلیارد تومان منابع مالی در بخش پسماند سطح استان تخصیص یافت.

وی جذب اعتبارات بخش پسماند را نیازمند مدیریت شهری پویا و چابک دانست و اضافه کرد: شهرداران و سیستم مدیریت شهری استان نیز در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه در بخش پسماند باید به گونه ای عمل کنند که حداکثر جذب منابع را داشته باشند تا پروژه ها با رکود مواجه نشود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11655

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: