تحول در کیفیت پخش تصاویر شبکه باران


باز باران خبر/ کیفیت پخش شبکه باران بصورت رسمی با کیفیت برتر (HD) روی آنتن قرار گرفت.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان؛ آیین بهره برداری رسمی فرایند پخش HD (کیفیت برتر) شبکه باران همزمان با میلاد پر برکت امام حسن مجتبی(ع) بصورت ویدیو کنفرانس با حضور دکتر جبلی رییس و معاونان رسانه ملی، محمدباقر باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد. همچنین این مراسم با همراهی دختر شهید مدافع حرم “حبیب روحی” معطر به یاد شهدا و مقام شامخ خانواده های شهدا بود.

دکتر جبلی رییس رسانه ملی ضمن تقدیر از عوامل دست اندرکار صدا و سیمای گیلان و دختر شهید مدافع حرم گفت: خانواده های شهدا ولی نعمتان ما هستند و امید است که بتوانیم در خدمت به آنها هر چه در توان داریم تقدیم کنیم.

وی با تبریک به مناسبت برخورداری شبکه باران از نعمت کیفیت برتر پخش تصاویر افزود: طبیعت زیبای گیلان اقتضای بهتر و زیبا تر دیده شدن را دارد و از آن مهمتر کیفیت محتوا است و امیدواریم با ارتقاء کیفیت در محتوای شبکه های مختلف خدمت بهتری به هموطنان عزیزمان ارائه دهیم.

باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه پیش از این ۱۴ شبکه سراسری تلویزیونی کشورHD سازی شده بود، گفت: امروز همزمان شبکه های دو، قرآن، جام جم۱ و شبکه های استانی باران گیلان و سهند تبریز HD سازی شد.

وی افزود: شبکه باران با پیگیری و جذب ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبارات استانی و ملی از سال ۱۳۹۷ تا هم اکنون زیرساختهای لازم جهت HD سازی و بروز رسانی تجهیزات رسانه استانی را فراهم نمود که تکمیل و راه اندازی واحد سیار HD پنج دوربینه، راه اندازی استودیوهای تولید و پخش تلویزیونی HD، راه اندازی اتوماسیون تصویر HD، راه اندازی خط انتقال HDو تجهیزات آن ازجمله این اقدامات می باشد.

باقرزاده گفت: پخش آزمایشی HD شبکه استانی باران (زمینی و ماهواره ای) در تاریخ ۱۸ آذر ۱۴۰۰ آغاز گردید و همزمان پخش تصاویر HD شبکه باران روی ماهواره بدر با فرکانس ۱۲۳۲۲ با نرخ سرعت نمونه (سیمبل ریت) ۳۰۰۰۰ قرار گرفت و امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ نیز مصادف با ۱۵ رمضان و میلاد کریم اهل بیت(ع) پخش HD به طور رسمی آغاز شد.
مدیرکل رسانه استانی در ادامه بر ارتقاء تولید محتوا علاوه بر توجه به زیر ساختها و اچ دی سازی تاکید و تصریح کرد: با تقویت جریان مطالبه گری انقلابی، همراهی با جبهه فرهنگی و توسعه فرهنگ کار و تلاش امیدواریم که شاهد محتوای فاخر تر باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم با دستور دکتر جبلی رئیس رسانه ملی، کیفیت پخش شبکه باران بصورت رسمی با کیفیت برتر (HD) روی آنتن قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ استان گیلان جز دو مرکز نخست استانی کشور در ایجاد چرخه کامل HD می باشد که با بهره گیری از دانش فنی و مهندسی متخصصان بومی حدود ۳۰ درصد از گیلان را پوشش می دهد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=23609

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: