تجهیز پاسگاه های سرمحیط بانی استان گیلان

باز باران خبر/ پاسگاه های سرمحیط بانی استان گیلان  در هفته بسیج تجهیز شدند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، ساسان کفایی مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت : همزمان با  فرا رسیدن هفته بسیج ، محیط زیست گیلان نسبت به تجهیز ۱۵ پاسگاه محیط بانی ، که از توسعه یافتگی کمتری برخوردارند اقدام نمود وی اظهار داشت این تجهیزات شامل  تجهیزات گرمایشی، سرمایشی و رفاهی نظیر( فرش ، کولر ، تلویزیون ، یخچال  ،جارو برقی، ماشین لباسشویی، تجهیزات انفرادی و …)  می باشد . 
کفایی  اظهار داشت : محیط بانان در دفاع از انفال الهی و محیط زیست ، درجبهه و  صف اول مبارزه هستند و  از دل و جان مایه می گذارند و در راه حفظ آب و خاک میهن  مقدس اسلامی به استقبال خطر می روند لذا به معنی واقعی محیط بانان بسیجی وار و بی ادعا به انجام خدمت مقدس خود در اقصی نقاط استان می پردازند، از این رو تامین حداقل امکانات استاندارد برای این قشر زحمتکش کمترین کاری است که در راستای احترام و قدردانی از این همکاران می توان صورت داد .

کفایی افزود :داشتن اقلیم‌های متفاوت، اکوسیستم های مختلف آبی،خشکی و تنوع کم نظیر گونه های حیات وحش موجب شده تا انجام خدمت در محیط زیست استان با مباحث و مشکلات متفاوتی روبرو باشد.
وی در پایان اظهار داشت : استان گیلان دارای۱۷۲ محیط بان می باشد که در ۲۱ پاسگاه محیط بانی گیلان مشغول به فعالیت شبانه روزی هستند. ١۵ منطقه تحت مدیریت شامل یک پارک ملی – چهار اثر طبیعی ملی – پنج پناهگاه حیات وحش و پنج منطقه حفاظت شده است که ۹/۱۶درصد از سطح کل استان را شامل می شود   ؛ همچنین استان دارای شش منطقه شکارممنوع ( اشکورات- استیل- ناو  اسالم- دیلمان درفک- اژدهابلوچ و جیرنده  ) نیز بوده که ۱۰/۳درصد از سطح کل استان را شامل می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16350

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: