تجلیل ازحدود ۵۰۰ خبرنگار گیلانی در مراسم روز خبرنگار امسال/ اعضای خانه مطبوعات در اولویت تجلیل روز خبرنگار

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به اینکه مراسم روز خبرنگار چهارشنبه ۱۶ مرداد در رشت برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم که با اولویت تجلیل از اعضای خانه مطبوعات استان می باشد از حدود ۵۰۰ خبرنگار رسانه‌های مجازی و مکتوب گیلان تجلیل می‌شود.

کریم خورسندی با اشاره به برگزاری مراسم روز خبرنگار در رشت، اظهار کرد: این مراسم با حضور اصحاب رسانه و مسئولین ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ برگزار می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به دعوت از نمایندگان گیلان در مراسم روز خبرنگار، گفت: دکتر محمد صادق حسنی (رئیس مجمع نمایندگان گیلان) به عنوان سخنران مراسم حضور دارند.

وی همچنین به حضور استاندار گیلان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم روز خبرنگار اشاره و تاکید کرد: مراسم امسال همانند سال گذشته در مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.

خورسندی به بخش‌های مختلف مراسم روز خبرنگار اشاره و تاکید کرد: امسال از سه پیشکسوت عرصه رسانه استان بنام های سعیدی از لاهیجان، معینی از لنگرود و پایندانی از رشت تجلیل می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان افزود: همچنین همانند سال‌های گذشته از خانواده شهدای رسانه گیلان، شهیدان اسحاقی، اخوان و ثابت‌قدم تجلیل خواهد شد.

وی اظهار کرد: از جمله ویژه برنامه‌های مراسم روز خبرنگار، اجرای موسیقی محلی و سنتی توسط “عباس پسندیده” از خواننده مطرح کشور و گیلان است که امیدوارم مورد نظر و توجه اصحاب رسانه قرار گیرد.

خورسندی با بیان اینکه در مراسم روز خبرنگار امسال از سه تن از توزیع‌کنندگان نشریات گیلان نیز تجلیل می‌شود، تصریح کرد: همچنین در این مراسم از خانواده مرحوم فرهاد پاک‌سرشت (با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در نشریات مکتوب) تجلیل می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به سخنرانی سه نفر از فعالان رسانه‌ای گیلان و بیان مشکلات این قشر در مراسم روز خبرنگار، اظهار کرد: خانم اصغری از خبرگزاری مهر، آقای محبوب روستا از نشریه ندای کشاورز و آقای ثابت‌قدم از پایگاه خبری نبض خبر به عنوان نماینده رسانه‌های گیلان در این مراسم سخنرانی می‌کنند.

وی به جزئیات تجلیل از خبرنگاران در مراسم روز خبرنگار سال جاری اشاره و اظهار کرد: امسال از حدود ۵۰۰ خبرنگار گیلانی که شامل اعضای خانه مطبوعات، فعالان رسانه‌های مکتوب و مجازی و عکاسان و ورزشی‌نویسان است، تجلیل می‎شوند.

خورسندی با بیان اینکه خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی و قانونی حامی رسانه های استان که مورد تایید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، تاکید کرد: به همین منظور برنامه تجلیل از خبرنگاران گیلانی در سال جاری با اولویت‌ خبرنگاران عضو خانه مطبوعات گیلان که از طریق سامانه خانه مطبوعات ثبت نام کرده اندانجام می‌شود.

وی در خاتمه اظهار داشت: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نیز مانند سال گذشته به همه اعضای خانه های مطبوعات سراسر کشور هدیه روز خبرنگار اهدا میکند.
گفتی است خانه مطبوعات گیلان هم اکنون حدود ۲۳۰ نفر عضو ثبت نامی در سامانه دارد که برخی نیز ثبت نام اولیه را انجام داده و منتظر تایید نهایی مدیران مسئول خود هستند.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3085

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: