تا حصول نتیجه برای مطالبات جدی شهروندان چند گام بیشتر باقی نمانده است

باز باران خبر – سرویس گزارش: بندر کیاشهر یکی از شهرهای گیلان از توابع شهرستان آستانه اشرفیه است که تالاب معروف ، زیبا و بین المللی بوجاق نیز در شمال این شهر بندری قرار گرفته که از اهمیت زیست محیطی بالایی برخوردار است. شیلات و صید ماهیان خاویاری در بندرکیاشهر سابقه ای ۱۵۰ ساله دارد. کشور روسیه اولین پایگاه استحصال خاویار از دریای خزر را در این منطقه بنا نهاد و هم اکنون بناهای تاریخی خانه رئیس شیلات و ساختمان های چوبی ساخت روسیه و سردخانه از دیدنی های این شهر محسوب می شود.

همچنین در شمال این شهر پارک جنگلی زیبایی قرار گرفته که درختان چند صد ساله آن جاذبه گردشگری بالایی به منطقه داده است. یکی از بهترین اماکن تفریحی این بندر پل چوبی و معروف آن است که به طول یک کیلومتر از وسط تالاب بین المللی بوجاق عبور کرده تا به ساحل دریا برسد. در سمت غرب رودخانه سفیدرود شاهد مناظر بدیع از تعامل حیوان و طبیعت هستیم، حیواناتی مانند گاومیش، اسب و گاو به شکل طبیعی در این مناطق طبیعت گذرانی می کنند؛ زیبایی خیره کننده ای که در کمتر مناطق دنیا می توان دید.البته بندرکیاشهر به جهت دارا بودن همزمان ساحل، جنگل و تالاب جزو منحصر بفردترین مناطق گیلان محسوب می شود و با توجه به اینکه محل اتصال چندین شهر و شهرستان است و همچنین پذیرای حضور گردشگران در فصول مختلف سال نیز می باشد از ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است و به همین دلیل مدیریت شهری آن دارای اهمیت بسیاری است.

بر این اساس عمران شهری، مدیریت توسعه محور و با محوریت رفاه شهروندان، پسماند، امور فرهنگی آموزشی، محیط زیست و رونق اقتصادی بر پایه جذب سرمایه گذار از مهم ترین مقوله هایی است که در دستور کار شهرداری کیاشهر قرار داشته و دارد.

روی این اصل مهندس “مرتضی عاطفی” شهردار بندر کیاشهر با ارائه گزارش عملکرد یکساله ای به شورای اسلامی شهر خواستار حمایت بیشتر برای توسعه شهری و برنامه های در دست اجرا می باشد. شهردار کیاشهر ضمن اشاره به ارائه گزارش عملکرد یکساله شهرداری به شورای اسلامی شهر گفت: علاوه بر اجرای پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری، شهرداری با اقدامات خود در حوزه تفکیک زباله از مبدا و مدیریت پسماند طی یکسال اخیر توانسته از این حیث رتبه نخست استان گیلان را کسب نماید.

به‌ گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری بندر کیاشهر، «مرتضی عاطفی» گزارش تفصیلی خود از عملکرد یکسال گذشته‌ مجموعه شهرداری را در حوزه‌های مختلف کاری به شورای اسلامی شهر ارائه داد و در آن آورده است: برنامه ارائه شده توسط اینجانب به شورا در ابتدای حضور و فعالیت‌های انجام شده شهرداری در یکسال اخیر مورد ارزیابی قرار گرفته است و با توجه به دستاوردها و موفقیت‌های کسب شده میتوان گفت در مجموع شهرداری سال موفقی را پشت‌ سر گذاشته‌ است.

مهندس عاطفی در ادامه به برخی از اقدامات مهم شهرداری بندر کیاشهر اشاره و اظهار داشت: بسیاری از خیابان‌ها، معابر اصلی و فرعی سطح شهر دارای روکش آسفالت نبوده و شهروندان کیاشهری برای تردد با مشکلات متعددی مواجه بودند، بنابراین با اجرای حدود ۷۰ هزار متر مربع آسفالت بخش کوچکی از این مشکلات برطرف شد که البته این پروسه همچنان ادامه دارد.

وی آبگرفتگی معابر در فصل بارندگی را از دیگر معضلات شهری بندر کیاشهر ذکر کرد و گفت: مطالعات طرح جامع هدایت آبهای سطحی به اتمام رسیده و پروژه لوله‌گذاری به‌جهت جمع‌آوری آبهای سطحی از جمله پروژه های مهم شهرداری در سال گذشته بوده که پیشرفت بسیار خوبی هم داشته است؛ بنابراین امیدوارم در فصول پائیز و زمستان امسال در نقاطی که پروژه اجرا شده آبگرفتگی نداشته باشیم.

وی اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا، آموزش خانواده و عدم استفاده از کیسه‌های پلاستیکی را از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته شهرداری بندر کیاشهر در بخش مدیریت پسماند بیان کرد و افزود: در حال حاضر حدود پنج تا شش درصد زباله‌های این شهر در مبدا تفکیک می‌شود به همین خاطر کیاشهر از این حیث رتبه نخست را در استان گیلان کسب کرده است.شهردار بندر کیاشهر توجه ویژه شهرداری به مقوله‌های فرهنگی و ورزشی را نیز مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی نظیر جشنواره تمشک و مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد زیر ۲۲ سال کشوری بخشی از فعالیت های مهم فرهنگی و ورزشی محسوب می‌شود.

عاطفی اضافه کرد: معرفی جاذبه‌های گردشگری و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری که از شاخصه‌های مهم توسعه شهری به شمار می رود از دیگر فعالیت‌های مهم و اثرگذار شهرداری بندر کیاشهر است که طی یک‌سال اخیر و با دعوت از سرمایه‌گذاران کشوری و شرکت در نمایشگاه‌های استان گیلان به آن پرداخته است. وی با اشاره به احداث دو پارک محله‌ای توضیح داد: توزیع متوازن خدمات و امکانات شهری از مباحث مهمی است که در دستور کار شهرداری قرار دارد. همچنین به‌جهت ایجاد رفاه شهروندی، تغییر محل بازار روز در سال گذشته انجام شد و در حال حاضر خیابان محل استقرار چهارشنبه بازار نیز امکان دسترسی راحتی دارد و هم ازدحام در آن محل باعث اختلال در ترافیک شهری نمی‌شود. نکته مهم اینکه خیابان باران بطور کامل آسفالت شده تا عبور و مرور در آن به‌خصوص در فصول بارندگی تسهیل شود.

شهردار بندر کیاشهر در پایان به تلاش‌های مداوم شهرداری با همراهی نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی و اعضاء شورای اسلامی شهر در راستای حل مشکل ساحل اشاره داشت و گفت: نشست‌های متعددی در این زمینه با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد و تا حصول نتیجه و شروع پروژه سرمایه‌گذاری و بازسازی ساحل بندر کیاشهر که از مطالبات جدی شهروندان است چند گام بیشتر باقی نمانده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=28284

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: