تاکید مدیرعامل گاز گیلان بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی

با فرا رسیدن فصل سرما، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از همه مشترکین درخواست نمود تا قبل از روشن نمودن وسایل گرمایشی خود، نسبت به بازرسی و سرویس آن اقدام نمایند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز گیلان با آغاز فصل پاییز و شروع سرما از همه مشترکین گاز درخواست نمود تا با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، پاییز و زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده های محترمشان سپری نمایند.

مهندس اکبر تاکید نمود: مشترکین محترم قبل از روشن نمودن وسایل گرمایشی خود حتما  باید از صحت و سلامت شیر و شیلنگ گاز، سلامت دستگاه و باز بودن مجرای دودکش اطمینان حاصل نمایند.

وی در ادامه گفت: استفاده از لوله های بخاری مناسب، بست فلزی، دودکش مجهز به کلاهک H و مسدود کردن شیرهای گاز بدون استفاده با درپوش از دیگر مواردی هستند که رعایت آنها می تواند تا حد بسیاری از بروز حادثه جلوگیری نماید.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان افزود: یکی از دلایل وقوع گازگرفتگی بویژه در استان های شمالی کشور، مسدود شدن مجرای دودکش بعلت لانه گذاری پرندگان می باشد فلذا از همه مشترکین محترم تقاضا می گردد تا حتما نسبت به بررسی وضعیت دودکش منازل خود اقدام نمایند.

مهندس اکبر افزود: بر اساس گزارشات به دست آمده از اتفاقات رخ داده در سالهای گذشته، بسیاری از موارد گاز‌گرفتگی متعلق به خانه ها و اماکن ویلایی بوده که تنها چند بار در سال مورد استفاده قرار می گیرند و ساکنین آن بدون بررسی های ایمنی اقدام به روشن کردن بخاری نموده که بعلت نقص در فرآیند اشتعال و گرمارسانی، موجب جمع شدن گاز مونوکسید کربن در ساختمان و بروز حادثه شده است.

وی همچنین از همه مشترکین عزیز خواست تا ضمن رعایت تمامی نکات ایمنی بالاخص موارد ذکر شده، به اطلاعیه های شرکت گاز که از طریق رسانه ها و کانال های ارتباطی شرکت اطلاع رسانی می گردد، توجه فرمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه اظهار داشت: سازمان های تبلیغی و آموزشی نظیر صدا و سیما، آموزش و پرورش، رسانه های مکتوب و مجازی و … باید با ورود به این عرصه، شرکت گاز را درجهت نهادینه نمودن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی یاری رسانند.

مهندس اکبر در خاتمه ابراز امیدواری نمود تا مشترکین محترم با رعایت نکات ایمنی و استفاده صحیح از این نعمت الهی و همچنین توجه به توصیه ها و هشدارهای شرکت گاز، سالی بدون حادثه را در کنار خانواده سپری نمایند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=14457

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: