تاکید استاندار گیلان بر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در بازگشایی مدارس

 استاندار گیلان بر ضرورت نظارت بر فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی مدارس تأکید کرد.

 به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع  روز سه شنبه پس از بیانات رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسان آموزش و پرورش سراسر کشور در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه وضعیت بازگشایی مدارس نسبت به مهرماه سال گذشته متفاوت است، افزود: به سبب شیوع کرونا و نیز تراکم جمعیتی گیلان به یقین مراودات اجتماعی و تراکم جمعیت مولفه‌ای اثرگذار در انتقال ویروس است.

وی بر ضرورت کسب آمادگی لازم برای برنامه‌ریزی متناسب با وضعیت سفید، زرد یا قرمز بودن شهرستان‌ها تأکید و تصریح کرد: استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف توسط معلمان در جهت آموزش به دانش‌آموزان طی سال تحصیلی گذشته با همراهی صدا و سیما جای قدردانی دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر بهره‌گیری بیشتر از فضای مجازی و سامانه شاد در مسیر آموزش به دانش‌آموزان طی سال تحصیلی پیش‌رو اظهار کرد: باتوجه به آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته و تقویت زیرساخت‌ها، دانش‌آموزان امسال با شرایط بهتری از فضای مجازی در جهت آموزش بهره‌مند می‌شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه براساس نظرات کارشناسان، آموزش حضوری در انتقال مفاهیم به ویژه در دروس پایه نسبت به فضای مجازی مطلوب‌تر است، گفت: نوع برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که از کلاس‌های حضوری نیز بهره‌گیری شود.

وی بر ضرورت اطمینان بخشی به اولیاء دانش‌آموزان در خصوص امن بودن محیط مدارس از حیث رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید و تصریح کرد: استفاده رهبر معظم انقلاب در بیانات امروزشان از اصطلاح «معلمان افسران سپاه پیشرفت کشور هستند» برای این قشر زحمتکش و فرهنگیان  بسیار روحیه بخش است.

زارع نقش معلمان در روزهای مقابله با کرونا علاوه بر وظایف اصلی آموزشی در آگاهی بخشی عمومی به خانواده‌ها را بسیار اثرگذار دانست و اظهار داشت: باتوجه به تأکید رهبر معظم انقلاب باید مفاهیم عمومی سند تحول بنیادین در کلاس‌های بدو خدمت، نشست‌های انجمن اولیاء و مربیان و به ویژه برای رده‌های مدیریتی و تصمیم‌گیر آموزش و پرورش استان به خوبی تبیین شود.

وی بر لزوم توجه به ارتقاء سطح مدارس دولتی در کنار توجه به تقویت شاخص‌های مدارس غیردولتی به عنوان یاری‌گر دولت تأکید و خاطرنشان کرد: باتوجه به سابقه درخشان علمی گیلان انتظار می‌رود هرساله در رتبه‌های برتر کنکور، دانش‌آموزان گیلانی بدرخشند و در این راستا نیازمند اهتمام بیشتر مجموعه آموزش و پرورش استان هستیم.

زارع میزان شکایت‌ها از دریافت وجوه از اولیاء در مدارس دولتی طی سال تحصیلی گذشته را حداقلی عنوان و همراهی بیش از گذشته با اولیاء دانش‌آموزان را از انتظارات خود ذکر کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین با تأکید بر نظارت بیشتر بر سرویس مدارس و انتخاب رانندگان گفت: در فرآیند بازگشایی مدارس در شهرستان‌های سفید یا زرد استان، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی با جدیت باید مدنظر قرار گیرد.

 گیلان در حال حاضر  جزو استان های قرمز از لحاظ وضعیت کروناست.

گفتنی است استان گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارای حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12696

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: