تاثیر پذیری نیروی کار و منابع انسانی از سیستم آلوده!

چگونه نیروی کارو منابع انسانی در یک سیستم  آلوده، فاسد و ناپاک می شوند؟!    

معمولا هر چقدر نیروها سلامت و با انگیزه باشند نگاهشان ابتدا به راس امور است که به کدامین سو متمایل است؛ اگر سلامت باشد به گونه ای و اگر خلاف آن باشد به گونه ای دیگر رفتار می نمایند  و بنا به شرایط خود را وفق می دهند.بر این اساس اگر زمینه خلاف آماده باشد ابتدا جهت امر غیر قانونی مضطربند؛ اما پس از مدتی وقتی می‌بینند نه تنها توبیخ نمی شوند بلکه مورد تقدیر وحمایت هم قرار گرفته و منافعی را برایشان به همراه دارد، کم کم ترسشان می ریزد و بعبارتی پر و بال می گیرند و پس از مدتی نه تنها خودشان به راحتی وبدون ترس غیر قانونی عمل می کنند بلکه دیگران را نیز ترغیب به امرخلاف می نمایند!

به همین ترتیب سلسله وار کار غیر قانونی و ترویج فساد کل سیستم را در بر می گیرد؛ این در حالیست که رصد کنندگان یا اغماض می کنند یا حمایت! یا در صددند اسناد ومدارک خلاف افراد را مورد بررسی و جمع آوری  قرار دهند که این دفع الوقت و زمانبر بودن رسیدگی ها موجب می شود منابع انسانی به این باور برسند که هیچ برخورد و تنبیهی برایافراد  متخلف وجود ندارد و از آنجاست که آسیب  ولطمات جدی به سیستم شروع واین نگاه تقویت میشود که هر چه خلاف سنگین تر، رشد و ترقی بیشتر!بدین گونه فساد مضاعفی را دستگاهها متحمل و منابع انسانی سالم، پاکدست و مستعد به انزوا کشیده خواهند شد!  

بهرحال امیدواریم به نگرشی  برسیم که از بالا تا پایین   لااقل  تفهیم اتهام بشوند! چرا که آن جایگاه و پست یک امانت است که در نگهداری ازآن باید با احساس مسئولیت و وظیفه شناسی  عمل نمود در غیر اینصورت آن جایگاه وجاهت  ومشروعیت  قانونی خود را از دست  می دهد، چون بعنوان یک ابزار جهت کسب منافع ومنزلت اجتماعی نه خدمت صادقانه عمل شده با این روند و رفتار خمیری دیگر آن جایگاه مفهومش را برای افراد وارسته از دست می دهد وارتقای شغلی  عملا بی معنا وپوچ می گردد مگر با کار غیر قانونی!

 اینجاست که منابع انسانی به آرامی  مستهلک  و روال کار  طبیعی در انجام امور به شدت دچار اختلال می گردد و روح سلامت اداری نابود می گردد اینست قواعد بازی کثیف و ورود آلودگی و فساد در هر سیستمی که الگویی غلط رابرای  منابع انسانی ترسیم می نماید.

در خاتمه معرض میدارم که این نوشته صرفا یک دید سازمانیست و مخاطب خاصی را دنبال نمی کند واگر باعث ملال خاطر کسی شده بهتر است رفتارش را اصلاح نماید تا الگویی نادرست برای منابع انسانی تلقی نگردد!

خدایا چنان کن سرانجام کار        تو خشنود باشی وما رستگار

 سید اسماعیل پاداش ستوده

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17180

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: