بیش از ۲۳ کیلومتر از رودخانه های استان در جهت آبگذری سیلاب لایروبی شد

باز باران خبر/ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گیلان ، عملکرد لایروبی رودخانه ها جهت آبگذری سیلاب در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را تشریح کرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ مهندس وحید خرّمی رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گیلان که به ریاست دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان تشکیل شد، با اعلام این خبر گفت: تا کنون ۱۱/۵ کیلومتر از رودخانه های منتهی به تالاب انزلی از جمله نرگستان ، خمسر و چمثقال لایروبی صورت گرفته  و به زودی لایروبی ۳ کیلومتر از رودخانه “خوبک” منتهی به تالاب انزلی نیز آغاز می گردد.

    وی در خصوص لایروبی رودخانه ها در جهت آبگذری سیلاب در دیگر نقاط استان  افزود : رودخانه سید علی اکبری در لاهیجان به طول ۱۲ کیلومتر لایروبی شد و به زودی لایروبی رودخانه شلمانرود در شهرستان لنگرود به طول ۶/۵ کیلومتر آغاز خواهد شد.

    مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به بند (و) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل‌کشور گفت: به منظور تامین بخشی از کسری منابع اعتباری مورد نیاز طرح‌های ساماندهی و لایروبی رودخانه‌های در معرض یا مستعد وقوع سیلاب، به شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌ها اجازه داده شده تا بهره‌برداری از مصالح مازاد رودخانه‌ای را در قالب قرارداد مشارکت عمومی- خصوصی، به پیمانکاران واگذار و از محل منابع مزبور نسبت به اجرای اقدامات پیشگیرانه مرتبط با طرح‌های بازسازی و رفع خسارات ناشی از سیلاب اقدام کنند.

   وی ادامه داد ؛ شرکت آب منطقه ای گیلان با استفاده از بند (و) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل‌کشور تا کنون نسبت به برگزاری مزایده ها و انتخاب پیمانکاران برای ساماندهی و لایروبی ۱۲ نقطه از رودخانه‌های در معرض یا مستعد وقوع سیلاب در شهرستانهای املش ،تالش ، رودسر ،رودبار و آستارا در راستای  اقدامات پیشگیرانه مرتبط با طرح‌های بازسازی و رفع خسارات ناشی از سیلاب اقدام نموده است.

مهندس خرّمی در خصوص انهار نیازمند لایروبی در فصل آبی جاری گفت : شرکت  آب منطقه ای گیلان برای انهار نیازمند لایروبی به منظور آماده سازی در فصل آبی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ برنامه ریزی نموده و انشاالله از ابتدای اسفند ماه ۱۳۹۹ عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.     

گفتنی است در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گیلان که به ریاست استاندار گیلان دکتر ارسلان زارع تشکیل شد فرمانداران و برخی دیگر از مدیران استان نیز به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17168

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: