بیش از نیمی از سد سفید رود آبگیری شده است

باز باران خبر/ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۴ میلیون متر مکعب ذخیره آب در سد سفید رود وجود دارد، از آبگیری ۵۸ درصدی این سد خبر داد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ مهندس وحید خرّمی در گفتگو ی زنده تصویری با واحد خبر  صدا و سیمای مرکز گیلان (شبکه باران)  اظهار داشت: در صورت مناسب ماندن شرایط آب و هوایی، از اسفند ماه برای مدیریت مخزن و سیلاب های احتمالی فصل بهار ، رها سازی آب سد سفید رود را انجام خواهیم داد.

وی،  دبی ورودی کنونی به سد سفید رود را ۵۸ متر مکعب برثانیه و خروجی آن را پنج متر مکعب بر ثانیه عنوان و اضافه کرد: این  دبی ورودی و خرجی با سال گذشته تغییرات چندانی ندارد چرا که سال گذشته دبی ورودی ۵۰ متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن تقریبا همین میزان بود.

وی در ادامه به لابروبی انهار برای آمادگی فصل زراعی پیش رو نیز اشاره و بیان کرد: هر ساله برای بهتر  رساندن آب به کشاورزان، لایروبی انهار را در برنامه  داریم که امسال نیز به طور یقین این کار انجام خواهد شد ولی این اقدام بیشتر در نزدیک فصل کشاورزی انجام می شود که بیشترین اثر را داشته باشد که در همین راستا لایروبی  ۵۰۰ کیلومتر از انهار در استان از سوی شرکت آب منطقه ای برنامه ریزی شده است.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به وجود ۴۰۰ ایستگاه پمپاژ در استان گفت:  همچنین راه اندازی و تجهیز حدود ۳۰۰ حلقه چاه در برنامه سال زراعی پیش رو  است که سال کشاورزی را بدون دغدغه پشت سر بگذرانیم.

 سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است و در حال حاضر آب کشاورزی مورد نیاز ۱۷۲ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزارهای استان از سد سفیدرود  تامین می‌شود.
سد مخزنی سفیدرود بر روی رودخانه سفیدرود و در پایین دست محل تلاقی دو رودخانه قزل اوزن و شاهرود، در ۷۵ کیلومتری جنوب شهر رشت و در مجاورت شهر منجیل احداث شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17604

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: