بوم گردی، فرصتی برای اشتغالزایی است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به تلاش های انجام شده در گیلان در حوزه بوم گردی گفت: موضوع بوم گردی، فرصتی اسثتنایی برای این استان است و در اشتغالزایی نقش موثری دارد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایرنا: حمیدرضا آذرپور در نخستین برنامه آموزشی ویژه مدیران و بهره برداران واحدهای بوم گردی استان گیلان در رشت افزود: توسعه گردشگری از مولفه های توسعه گیلان است.
وی آموزش را پایه و اساس پیشرفت دانست و خاطر نشان کرد: امروز بایستی از این فرصت به دست آمده در بحث آموزش در موضوع بوم گردی نهایت استفاده را ببریم.
سرپرست امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان نیز تسهیلات بوم گردی را اولویت استان دانست و گفت: در ارائه تسهیلات بوم گردی در سال جاری با دو بانک جدید زیرنظر بنیاد برکت قرارداد منعقد کرده ایم.
یاور پیرعلائی با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای اظهار داشت: مدرک آموزش فنی و حرفه ای از مدارکیست که از متقاضیان برای دریافت این نوع تسهیلات در بانک ها دریافت می شود.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در تسهیلات کارا، در مجموع ۳۰۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با دستور استاندار تاکید شد ۷۰ درصد این تسهیلات به بوم گردی اختصاص یابد.
وی با اشاره به برگزاری نخستین برنامه آموزشی ویژه مدیران و بهره برداران واحدهای بوم گردی استان گیلان تصریح کرد: در برگزاری این برنامه های آموزشی هماهنگی های خوبی انجام گرفته و قرارست که ۱۱ دوره آموزشی برگزار شود.
وی با بیان این که کیفیت ساخت و سازها برای واحدهای بوم گردی از تاکیدات استاندار است، خاطر نشان کرد: با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نظام مهندسی و فنی و حرفه ای سه دوره آموزشی با این موضوع برگزار می شود.
وی با اشاره به هزار و ۸۲۰ دهیاری و افزون بر شش هزار و ۱۰۰ شورا بیان داشت: این دهیاری ها و شوراها ظرفیت های خوبی هستند، بایستی دوره های آموزشی را برای دهیاران و شورا برگزار کنیم.
وی در خاتمه سخنانش اضافه کرد: آمادگی این را داریم که در بخش سرمایه گذاری هر کمکی که از عهده دفتر روستایی استانداری گیلان برآید، برای متقاضیان انجام دهیم.
نخستین برنامه آموزشی ویژه مدیران و بهره برداران واحدهای بوم گردی گیلان امروز چهارشنبه با مشارکت استانداری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان نظام مهندسی استان در سالن اجتماعات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت برگزار شد.
این برنامه آموزشی در راستای تفاهمنامه منعقد شده بین استانداری گیلان با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف ارائه آموزش های اثربخش و هدفمند در حوزه بوم گردی با حضور فعالان و متقاضیان راه اندازی واحدهای بوم گردی استان برگزار شد.
یکی از استادان و پیشکسوتان آموزش رشته معماری و بنیانگذار این رشته در دانشگاه گیلان مدرسی این برنامه آموزشی را برعهده داشت.
گفتنی است ۲۲ مرکز دولتی فنی و حرفه ای در استان گیلان فعال است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1231

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: