پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی در گیلان اجرا می شود

 مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان از مردم استان خواست به پویش مردمی اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی سراسر استان با شعار “اهدای کتاب، اهدای آگاهی” بپیوندند.

به گزارش باز باران خبر، پریسا کرمی با بیان اینکه نیاز همیشگی کتابخانه ها روزآمدسازی کتاب هاست؛ گفت: در راستای اجرای سند توسعه کتابخانه‌ها در افق ۱۴۰۴ که شامل توسعه کتابخانه های عمومی، احداث کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه و نیز به روزرسانی کتاب‌های کتابخانه های استان می‌شود ما همواره نیازمند روز آمدسازی منابع و کتاب ها در کتابخانه ها هستیم.
وی افزود : در این پویش سراسری که از ابتدای اسفندماه  با شعار ” اهدای کتاب، اهدای آگاهی” و به میزبانی کتابخانه های عمومی استان گیلان آغاز می شود، مردم فرهیخته استان گیلان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی، کتاب های خوانده شده و بدون استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.
وی در راستای بیان اهداف برگزاری این پویش فرهنگی گفت: ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت مجموعه‌سازی کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ اهدای کتاب و کتابخوانی و اشاعه سنت حسنه اهدای کتاب از مهمترین اهداف اجرای این طرح می باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین فرهنگ‌سازی به منظور اهدای کتاب‌های مفید و بدون استفاده موجود در منازل و ادارات، فراهم آوردن امکان دسترسی کتاب‌خوانان و علاقه‌مندان به کتاب و منابع خواندنی، صرفه‌جویی در هزینه‌های تامین منابع اطلاعاتی و شناساندن کتابخانه به عموم مردم و تشویق به ارتباط با کتابخانه عمومی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
پریسا کرمی با دعوت از عموم مردم فرهیخته استان گیلان برای پیوستن به پویش “اهدای کتاب، اهدای آگاهی” اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح بخش اعظمی از نیازهای مطالعاتی کتابخانه های عمومی توسط مردم و مسئولان گیلانی مرتفع شود.
پویش “اهدای کتاب، اهدای آگاهی” از ابتدای اسفندماه سال جاری در ۱۰۰ کتابخانه عمومی استان گیلان همزمان با سراسر کشور آغاز می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7701

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: