به همه مناطق از جمله محروم خدمت رسانی می کنیم

 فرماندار شهرستان رشت با اشاره به توجه دولت به همه استان های کشور گفت: تمام مناطق کشور از جمله گیلان زیر پوشش خدمات دولت است و به همه نقاط دور و نزدیک در استان و نیز شهرستان رشد خدمات رسانی می شود.

به گزارش باز باران خبر، علی فتح اللهی روز یکشنبه در جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان رشت در فرمانداری افزود: دولت برای عمران و آبادانی تمام مناطق شهری و روستایی کشور تلاش می کند آنگونه در رشت هم تلاش همه بخش ها بر بهبود وضعیت و استفاده از تمام ظرفیت ها با همه محدودیت ها در راستای رونق اقتصاد و معیشت مردم است و دشمن این مهم را برنمی تابد.

وی با اشاره به توطئه ها و برنامه های دشمن علیه ایران اسلامی و جوانان اظهار داشت: ایران اولین کشوری است که دشمنان از خارج علیه آن برنامه تولید و پخش می کنند لذا بدیهی است که آنان دلشان برای جوانان ما نمی سوزد آنها اهداف و منافع خود را دنبال می کنند.

فرماندار شهرستان رشت خاطر نشان کرد: دشمن برای ما و ایران برنامه دارد بنابراین به هر میزان فشار آنها بیشتر باشد وظیفه ما برای خنثی کردن توطئه های آنان سنگین تر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹دانشگاه ها و مدارس اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا متفاوت ترین سال تحصیلی را تجربه می کنیم و در این ارتباط هیچ عاملی نباید مانع فراگیری علم و دانش شود.

فتح اللهی با بیان اینکه مدرسه بدون هیاهو دانش آموزان معنی ندارد، تصریح کرد: صدای مدرسه طراوت و جنب و جوش است اما شرایط کرونا موجب شده که در سال تحصیلی جدید آموزش حضوری و غیرحضوری را توامان داشته باشیم ضمن اینکه حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است.

وی با اشاره به فراگیری علم و دانش دانش آموزان به صورت غیرحضوری از طریق شبکه شاد خاطر نشان کرد: اگر مشکلی در این ارتباط از قبیل کندی اینترنت و غیره وجود دارد باید مرتفع شود تا خللی در کسب علم و دانش دانش آموزان ایجاد نشود.

فرماندار شهرستان رشت در ادامه با بیان اینکه دانشگاه ها به عنوان مرکز علمی، کانونی برای آگاهی بخشی جامعه هستند، اضافه کرد: دانشگاه ها ضمن اینکه مرکز تولید علم هستند برای پرورش انسان هایی که آینده کشور در اختیار آنان است نیز فعالیت دارند.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه محوری در کارها برای روند مناسب آن اظهار داشت: هنر ما این است که در شرایط سخت کار کنیم و برای پیشبرد امور تلاش نماییم.

استان گیلان دارای بیش از یکصد هزار دانشجو و ۳۶۸ هزار دانش آموز است.

گفتنی است شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان  رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل میباشد که دارای ۱۴۲۷ کیلومتر مربع وسعت، ۶ بخش، ۷ شهر، ۱۸ دهستان و ۲۹۳ روستا و جمعیت ۹۱۸۴۴۵ نفر که ۶۹۸۰۱۴ نفر شهری و ۲۲۰۴۳۱ نفر روستایی به عبارت دیگر ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۲۴ درصد روستایی می باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=14068

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: