به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران

 

باز باران خبر/ حبیب رحمانی دباغ

 

در همه دوران تحصیل شاگرد اول بود و در سال ۱۳۳۷با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به آمریکا اعزام شد ودر معتبرترین دانشگاه آمریکا (برکلی کالیفرنیا) با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید.

سرزمین جنوب لبنان، جبل عامل ،مهد شیعه دنیا و علمای بزرگ شیعی از روزه‌ای نخستین اسلام بوده ودر طول تاریخ مورد ظلم و ستم خلفا و حکام و فرمانروایان وقت قرار گرفته است لاجرم شیعیان دایما در حال مبارزه با آنان بوده اند.

هراس استعمارگران و ابرقدرتها از جنبش شیعیان لبنان، بخاطر انتخاب انقلاب اسلامی و راه علی علیه السلام و راه سرخ شهادت حسین علیه السلام است.

دکتر چمران به نیت ایجاد یک حرکت انقلابی زندگی در آمریکا را رها نمود و بی مهابا هجرت را انتخاب کرد و به مصر رفت و دو سال تمام آموزش جنگهای نامنطم و پارتیزانی رو دید و در آنجا نیز شاگرد اول شد و بعد از اتمام آموزش نظامی در مصر به لبنان رفت. در سال ۱۹۷۳ سازماندهی حرکت محرومین به رهبری امام موسی صدر و دکتر چمران که مسئول تنظیم تشکیلات این سازمان بود باعث تشکیل سازمان امل گردید.

آمل از سه کلمه افواج، مقاومت ،لبنانیه گرفته شده یعنی آرزو برای تحقق رسالت اسلامی و حکومت مهدی (عج)

لبنان را می توان دروازه دنیا نامید، هر فکر و ایدئولوژی را از طریق لبنان بسرعت می توان در همه دنیا منتشر ساخت. زیرا کشوری است که حدود ۱۷ طایفه با ادیان مختلف در آن زندگی می‌کنند بنابراین مرکز تلاقی افکار و پخش و نشر اخبار جهانی است.

گفته ها و نوشته های دکتر چمران محکم ترین سند تاریخی است و بهترین کسی است که دقیقا در متن وقایع لبنان بوده و از نزدیک دگرگونی‌ها و ظلم و جنایت های که بر شیعیان رفته لمس نموده است.

سردار پرافتخار اسلام در کربلای خوزستان در ۳۱ خرداد سال ۱۳۶۰ در دهلاویه در اثر برخورد ترکش خمپاره، حسین گونه به خاک شهادت افتاد و به ملکوت اعلی عروج کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35899

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: