بهبود تخت های درمانی کشور ظرف سه سال آینده

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) گفت: ظرف دو تا سه سال آینده وضعیت بیمارستان‌های کشور از حیث تخت‌های بیمارستانی بهبود پیدا می‌کند.

به گزارش باز باران خبر، سردار سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در بازدید از محل جانمایی طرح احداث و توسعه بیمارستان های پورسینا، رازی و همچنین پروژه های سایت لاکان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کمبود تخت‌های بیمارستانی یکی از معضلات کشور است، اظهار کرد: میزان تخت بیمارستانی در کشور ما نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین‌تر بوده و این نقیصه در دوران بحران کرونا خود را بیش از پیش نشان داده است.

تقدیر فرمانده قرارگاه خاتم از کادر سلامت گیلان در مقابله با کرونا

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء یکی از معضلات گیلان، را نبود تخت بیمارستانی کافی در مراکز درمانی دانست و افزود: در عین حال تلاش های دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کادر سلامت استان در جهت کنترل ویروس کرونا ستودنی است.

تکمیل بیمارستان های نیمه کاره، چشم انداز پیش رو قرارگاه خاتم الانبیا

سردار محمد از اتخاذ راه‌حل‌های مناسب جهت رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی در مراکز درمانی خبر داد و گفت: مقرر شده برای حل این مشکل قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پروژه‌های بیمارستانی ورود کند و حجم زیادی از فعالیت‌ها را برعهده بگیرد، از این رو تکمیل بیمارستان‌های نیمه‌کاره را در دستور کار داریم.

احداث و توسعه بیمارستان های رازی و رشت با تهاتر املاک سرمایه ای

وی در ادامه، اشاره ای به برنامه های این قرارگاه در جهت تکمیل پروژه‌های بیمارستانی در گیلان داشت و گفت: قرار است چند طرح بیمارستانی توسعه‌ای را در بیمارستان‌های رازی و پورسینای رشت به‌صورت تهاتر با املاک سرمایه ای انجام شود.

سردار محمد، خاطرنشان کرد: اقدامات مربوط به طرح‌های بیمارستانی و توسعه‌ای باید ابتدا طراحی شوند و با تدابیری که قرارگاه خاتم‌الانبیاء در اکثر استان‌های کشور در دست ساخت و طراحی دارد، ظرف دو تا سه سال آینده وضعیت بیمارستان‌های کشور از حیث تخت‌های بیمارستانی بهبود پیدا می‌کند.

احداث اورژانس و بیمارستان جنرال پورسینای رشت

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در حاشیه این بازدیدها با اشاره به جزئیات فنی اورژانس پورسینا، اظهار کرد: اورژانس مرکز پورسینا در دو طبقه با زیر بنای ۳۸۰۰ متر مربع هم‌اکنون در دست مناقصه بوده و طبق پیش بینی ها ۳۲ هزار و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت و بهره برداری آن برآورد اولیه شده است.

وی افزود: طرح تجدید بنای بیمارستان رازی در هشت طبقه با زیر بنای ۳۵ هزار متر مربع طراحی شده و هم اکنون در دست طراحی است و مطابق پیش‌بینی و برآورد اولیه ۲۹۷ هزار میلیون تومان هزینه دربر خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: برای مرکز جنرال پورسینا نیز هشت طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع پیش بینی شده که این پروژه نیز در دست مناقصه بوده و کارشناسان هزینه ای بالغ بر ۱۲۹ هزار میلیون تومان برای آن پیش‌بینی کرده‌اند.

بیمارستان رازی تجدید بنا می شود

سالاری ادامه داد: طرح تجدید بنای بیمارستان رازی در هشت طبقه با زیر بنای ۳۵ هزار متر مربع طراحی شده و هم اکنون در دست طراحی است و مطابق پیش‌بینی و برآورد اولیه ۲۹۷ هزار میلیون تومان هزینه دربر خواهد داشت.

پیشرفت ۲۳ درصدی دانشکده پزشکی گیلان با گذشت ۲۵ سال

وی با اشاره به پیشرفت ۲۳ درصدی دانشکده پزشکی گیلان اعلام کرد: احداث دانشکده پزشکی بالغ بر ۲۵ سال در سایت لاکان شروع به کار کرده اما پیشرفت چندانی نداشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خاطرنشان کرد: دانشکده پزشکی سایت لاکان با پنج طبقه و با زیربنای ۲۳ هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد احداث شده و برای نهایی شدن نیازمند ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10789

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: