بصیرت و ایثار برای حفظ دین از درس های مهم عاشورا است

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت در مراسم ” لبیک یا حسین ” که صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و آغاز سال تحصیلی جدید با حضور بیش از ۷۰ نفر از فرماندهان بسیج دانش آموزی خواهران ناحیه ۱ و ۲ رشت در سالن همایش کانون بسیج جوانان این شهر برگزار شد با بیان اینکه یکی از مهمترین درس های عاشورا بصیرت است گفت: افراد بی بصیرت حتی اگر از خواص هم باشند ممکن است از مسیر منحرف شوند و سقوط کنند.
به گزارش باز باران خبر؛ سرهنگ سیداکبر قاسمی با اشاره به ۳۶ هزار دانش آموز شهید در دوران دفاع مقدس افزود: دشمن در حال تلاش برای جلوه دادن تغییر وضعیت و باورهای جوانان کشور و فاصله گرفتن از باور و فضای اعتقادی جوانان دهه اول و دوم انقلاب است، در حالیکه شهدای جوان مدافع حرم ما نشان دادند هنوز راه و روش اهل بیت و قرآن در کشور اسلامی مان ادامه دارد.
وی امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر درس های عاشورا عنوان کرد و گفت: هر کدام‌ از شما باید در جامعه تاثیر گذار باشید و به ویژه در فضای مجازی که دشمن بستر انحراف و شبهه بین جوانان را مهیا کرده با هوشمندی و تولید محتوا در راستای گام دوم انقلاب قدم بردارید.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام کیماسی از مربیان عقیدتی و سیاسی گیلان با اشاره به آیات و روایات و تحلیل مسایل سیاسی – اجتماعی روز به تبیین فرهنگ عاشورا در حفظ دین و سبک زندگی اسلامی پرداخت.
مراسم ” لبیک یا حسین” با اجرای چند برنامه فرهنگی و هنری و قرائت بیانیه ی تجدید پیمان با رهبر معظم انقلاب و عهد بستن با خون پاک سردار شهید سلیمانی به پایان رسید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12156

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: