بزرگترین مشکل حال حاضر منطقه آزاد انزلی کمبود زمین است

 رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در جلسه صمیمانه ای با  مدیران روزنامه های گیلان در خصوص حوزه های مختلف کاری،برنامه های اجرایی و طرحهای توسعه ای منطقه متبوع خود به بحث و گفت و گو پرداخت.
به گزارش باز باران خبر؛ دکتر محمد ولی روزبهان  با بیان اینکه قلمداد کردن رسانه ها و مطبوعات به عنوانِ چشم بینا و زبان گویای جامعه، بیانگر این واقعیت بوده که کارکرد اصلی مطبوعات،آگاهی رسانی و آگاه سازی جامعه،مسئولین و نخبگان به منظور هدایت جامعه به سمت درستی و راستی است، اظهار داشت: رسانه ها در واقع آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند و اگر چشمان بینا و زبان گویای جامعه حضور نداشته باشند آن جامعه تصویر روشنی نخواهد داشت و به هرج و مرج کشیده می شود، موضوعی که مطلوب هیچ‌کس نیست.

وی اضافه کرد: تصور جامعه ای بدون رسانه، تصور درستی نبوده و در نبود رسانه ها هرج و مرج اتفاق  می افتد و جامعه به سمتی می رود قطعا سمت مطلوبی نخواهد بود که این را مدیران هم نمی پسندند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان این که نقد رسانه ها،هدیه‌ای در راستای کاستن عیوب مدیران است افزود: هر مدیری به دنبال انجام دادن اقدامات و یادگارهای نیک است اما امکان دارد راهبردهای تعیین شده به مسیر مطلوب منتهی نگردد،در نتیجه نقد رسانه ها موجبات اصلاح امور است.
وی با ارائه پیشنهاد برگزاری جلسه نقد کارشناسانه اقدامات و برنامه های منطقه آزاد انزلی با حضور اصحاب رسانه تصریح کرد: با توجه به شرایط حساس کشورمان، باید با معرفی دقیق و تبلیغ موقعیت و ویژگی های بی نظیر و متمایز منطقه آزاد انزلی ، جهت بهره‌برداری از این مزیت ها به عنوان فرصت های توسعه منطقه و گیلان بهره برد.
دکتر روزبهان خاطر نشان کرد: به عنوان یک ایرانی باید عرض کنم کشور ما در موقعیت جغرافیایی خاص و مهمی قرار دارد و استان گیلان نیز با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل بالایی که در آن نهفته از موقعیت استراتژیکی برخوردار  می باشد و خوشبختانه  وجود منطقه آزاد انزلی در گیلان موهبت و ظرفیتی است که اگر از آن به درستی استفاده  کنیم، پرش و جهش اقتصادی خواهیم داشت در غیر اینصورت در آینده حسرت فرصت های از دست رفته را خواهیم خورد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه منطقه آزاد در بهترین نقطه کشورمان استقرار یافته  اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی از هر نظر قابل قیاس با هیچ جای ایران نیست  و با دارا بودن مزیت های بسیار  در توسعه و تعالی استان بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه شمال غرب ایران  مهمترین استان های کشور را در خود جای داده یادآور شد: این منطقه جغرافیایی از کشورمان قابلیت ارتباط با همه دنیا را دارا است و منطقه آزاد انزلی با قرار داشتن در چنین موقعیت ممتازی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد؛ نزدیکترین منطقه آزاد به پایتخت، اقلیم بسیار مناسب، جاده های مطلوب و سایر قابلیت های مناسبی که در اختیار داریم باعث این وجه تمایز نسبت به سایر مناطق آزاد می باشد.
دکتر روزبهان همچنین گفت:  به دلیل توانایی های بالقوه ای که در استان وجود دارد، مهاجرت به گیلان بسیار زیاد شده و ما در آستانه یک تحول بزرگ قرار داریم که در این زمینه جا دارد مطبوعات و رسانه های استان همکاری و تلاش ویژه ای انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل حال حاضر منطقه آزاد انزلی  کمبود زمین است افزود:  متاسفانه این منطقه با چنین محدودیت هایی مواجه بوده که نیازمند نگاه ویژه مسئولان می باشد چون آنچه که جلوی توسعه و پرواز منطقه را گرفته محدودیت اراضی بوده و باید مشکلات تغییر کاربری زمین های آن و مسائل زیست محیطی برطرف شود؛ ضمن اینکه فرودگاه رشت نیز  باید به منطقه آزاد اتصال یابد.  
رییس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه ۹۵ درصد از واردات صورت گرفته از طریق بنادر کاسپین و انزلی که در این منطقه قرار دارند کالاهای اساسی و مواد اولیه بوده و حجم واردات به داخل منطقه ۳۰ میلیون دلار و صادرات ۱۵۷ میلیون دلار بوده گفت: براساس ظرفیت های موجود و برنامه‌های در دست اجرا، راهبرد منطقه آزاد انزلی تبدیل شدن به هاب گردشگری، مالی،ترانزیتی و دانشگاهی در قالب دانش شهر است و دست یابی به این اهداف با همراهی رسانه های استان با سرعت و دقت بالاتری تحقق خواهد یافت.
وی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود زمین برای عرضه به سرمایه گذاران تولیدی و فرآوری کالا، خواستار توجه رسانه های استان به فرصت ها و چالش‌های توسعه ای منطقه آزاد انزلی شد و افزود: رسانه ها با پرداختن به این منطقه می توانند به جذب سرمایه گذاران نیز کمک کنند.
در ابتدای این نشست مهدی کاظمیان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان از همراهی اصحاب رسانه استان تقدیر کرد و سپس کریم خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات و مدیر مسئول روزنامه سؤال جواب، حسین جعفری مدیر مسئول آوای شمال، محمد کاظم شکوهی راد روزنامه گیلان امروز،رضا احمدی سراوانی روزنامه خزر، یونس رنجکش روزنامه معین، ابوالقاسم حسین نژاد روزنامه پنجره نو، محمد اسماعیل دیبا روزنامه فضیلت، ابراهیم بهمنی جلالی روزنامه نسیم به بیان دغدغه ها و مسائل منطقه آزاد انزلی از منظرهای گوناگون پرداخته و از افزایش تعاملات فی مابین در مسیر معرفی فرصتهای تنها منطقه آزاد شمال کشور استقبال کردند.   

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12947

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: