برگزاری مراسم پرجمعیت در محرم ممنوع است

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم عزاداری محرم در حال تدوین است و بطور قطع برگزاری مراسم پرجمعیت ممنوع می‌شود.

به گزارش باز باران خبر، علیرضا رئیسی روز سه شنبه در حاشیه جلسه کمیته علمی – مشورتی کرونا در وزارت بهداشت در پاسخ به پرسش ایرنا افزود: برگزاری مراسم مقدس محرم مهم است اما باید به سمتی برویم که هم این مراسم برگزار و هم سلامت مردم حفظ شود. بطور قطع مراسم محرم امسال مانند سالهای گذشته نخواهد بود. باید از ظرفیت صدا و سیما بیشتر استفاده کنیم. برگزاری باشکوه مراسم محرم فقط به جمعیت زیاد نیست. هر خانه می تواند یک حسینیه باشد. مدلهای مختلفی برای برگزاری مراسم محرم در حال بررسی است اما قطعا مراسم پر جمعیت ممنوع می شود. 
وی گفت:برگزاری مراسم در محیط های بسته شرایطی دارد، در این فضاها باید با ۲۵ درصد ظرفیت جمعیتی مراسم برگزار شود. افراد باید با فاصله باشند و حتما تهویه وجود داشته باشد. مدت زمان حضور در مراسم باید محدود شود. برگزاری مراسم بیش از دو ساعت خطرناک است و در فضاهای باز هم مراسم نباید تماشاچی داشته باشد.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در مورد نذورات هم باید به سمت کمک های مومنانه و توزیع مواد غذایی خام و نذر ماسک و لوازم بهداشتی برویم و از توزیع غذا و شربت باید پرهیز شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11664

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: