برگزاری دومین طومار سراسری کمپین پیگیری از حقوق افراد دارای معلولیت در رشت

دومین طومار سراسری کمپین پیگیری از حقوق افراد دارای معلولیت در رشت برگزار شد.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی موسسه مردم نهاد پویندگان شهراندیشه، امضای طومار این کمپین عصر روز  چهارشنبه  ۱۹ تیر ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۱ در خانه جوان استان گیلان واقع در مجموعه یادگار شهر رشت برگزار شد.
این کمپین که با هدف تأکید بر حقوق برابر همه شهروندان کشور ایران (مندرج در قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی) و با تصریح بر ضرورت فرصتهای برابر میان شهروندان دارای معلولیت با سایر آحاد جامعه به منظور تحقق هدف نهایی زندگی مبتنی بر عزت نفس توأم با رفاه اجتماعی و جایگزینی رویکرد توانمندسازی معلولان به جای تداوم چرخه معیوب مستمری ناچیز و کمکهای کوچک، موقت و سطحی برگزار شد.
و ما مجدانه خواهان ایجاد بستر عملی برای مشارکت همه‌جانبه افراد دارای معلولیت در روند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیریهای کلان کشور و ظرفیت‌سازی برای تحقق مفاد «پیمان‌نامه بین‌المللی حقوق افراد دارای معلولیت» در کشور هستیم و صراحتاً تامین بودجه و اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان و نیز اجرای کامل تصویب‌نامه سال ۱۳۹۴ هیأت دولت را جهت کاهش آسیبهای اجتماعی ناشی از فقر مالی، آگاهی و فرهنگی برای میلیونها تن از شهروندان دارای معلولیت خواستاریم.
 براین اساس، برآن شدیم تا با حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان به مانند سایر استانها این کمپین را در مرکز استان شهر رشت با هدف تأمین اعتبارات اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۱۳۹۸ و اجرای کامل قانون و تصویب نامه ی مربوطه برگزار کنیم که خوشبختانه با استقبال خوب همشهریان، فعالان مدنی، افراد دارای معلولیت، حامیان و دغدغه مندان حقوق افراد دارای معلولیت مواجه شد.
 ((لازم به ذکر است این کمپین در روزهای جاری و به مدت یک هفته در مکان های مختلف شهرستان رشت برگزار خواهد شد که حتماً اطلاع رسانی دقیق تر صورت خواهد گرفت.
فلذا از تمامی شهروندان گرامی دعوت به عمل می آوریم تا در امضای این طومار و حمایت از افراد دارای معلولیت مشارکت بعمل آورند.))
کمپین سراسری تصویب لایحه حقوق افراد دارای معلولیت، از بزرگ‌ترین و موثرترین کمپین‌هایی بود که در سال‌های اخیر به طور خود انگیخته و با تلاش ترویج‌گران شکل گرفت و به نتایج بسیار چشمگیری رسید.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2479

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: