برگزاری دومین سالانه شهر خلاق رشت با حضور شهرهای خلاق کشور


باز باران خبر/  مراسم رونمایی از پوستر دومین سالانه شهر خلاق رشت روز چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ با حضور رحیم شوقی شهردار رشت، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، رئیس و اعضای شورای اسلامی و اصحاب رسانه برگزار شد.
شهردار رشت با تاکید بر اینکه گردشگری ورزشی را به گردشگری خوراک ارتباط دادیم، افزود: در همین راستا نخستین جام شطرنج شهرهای خلاق ایران در همین ایام در رشت برگزار می‌شود.

وی افزود دومین سالانه شهر خلاق رشت قرار است  اول و دوم تیر ماه امسال با حضور شهرهای خلاق اصفهان، سنندج، بندرعباس و کرمانشاه و میهمانان کشوری و استانی در تالار مرکزی رشت و موزه میراث روستایی استان گیلان برگزار شود.

علیرضا تاج شهرستانی نیز در این نشست با تاکید بر اینکه برند شهر خلاق خوراک از گذشته به ما رسیده، اظهار کرد: باید در راستای پاسداشت و حراست از این برند تلاش کنیم.

نادر حسینی دیگر عضو شورای شهر رشت نیز در این نشست گفت: متاسفانه از ظرفیت برند شهر خلاق خوراک در چندساله گذشته به درستی بهره برداری نشده است.

سید حسین رضویان نیز اظهار کرد: اگر این نشست‌ها نبود چیزی از شهر خلاق خلاق خوراک نمی‌ماند.

ولی جهانی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در این نشست با بیان اینکه رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در دنیا شناخته شده، اظهار کرد: ۴۰۰ نوع غذا و دسر داریم که ۳۲ مورد به ثبت ملی رسیده است.

گفتنی است نشست علمی در قالب هم آفرینی شهرهای خلاق با حضور اساتید دانشگاه گیلان و شهرداران شهرهای خلاق ایران در عصر روز یکم تیر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ و‌ ۳۰ الی ۲۰ در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود.

علاوه بر این‌ها دوم تیرماه یک نشست تخصصی با حضور مدیران عامل خانه مطبوعات شهرهای خلاق ایران و هیئت رئیسه خانه مطبوعات کشور در قالب بررسی نقش رسانه در برندسازی شهری در حوزه میراث روستایی برگزار می‌شود.

مسعود عباس نژاد نیز در این نشست با قدردانی از تلاشهای اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران می‌توانند به مدیریت شهری در حوزه تفکیک زباله از مبدا، آموزش‌های شهروندی، پرداخت عوارض و توسعه استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی کمک کنند.

یکی دیگر از نکات برجسته و متفاوت دومین سالانه شهر خلاق خوراک رشت برگزاری مسابقات شطرنج است.

لازم به ذکر است در دومین سالانه شهر خلاق رشت وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونین گردشگری و صنایع دستی ایشان، شهرداران شهرهای خلاق، ریاست شوراهای اسلامی و ریاست کمیسیون‌های فرهنگی شهرهای خلاق، مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونین گردشگری استان‌ها شرکت می‌کنند.


شهردار رشت، مدیرکل میراث فرهنگی و اعضای شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند. 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31224

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: