برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در ۴ شهرستان

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان از برگزاری اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت خبر داد و گفت: این مراسم طی چهار روز در چهار شهرستان رودسر، آستارا، صومعه سرا و رشت برگزار می شود.

به گزارش باز باران خبر، پریسا کرمی در جمع خبرنگاران، با تشریح اقدامات اولیه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور در استان گیلان، اظهار کرد: پس از اعلام آغاز نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه مرکزی این جشنواره در نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کمیته ای ویژه متشکل از معاونین، روسا و مسئولان ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها در جهت برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم فرهنگی برگزار شد و در مراحل اولیه با تفکیک وظایف هر یک از اعضا، برنامه زمانبندی مشخص و مدون تنظیم و در اختیار ادارات شهرستانی قرار گرفت.

وی از همکاری سازنده دستگاه ها و نهادهای استانی در دوره گذشته جشنواره یاد کرد و افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نیز با برگزاری نشست های متعدد با مدیران، مسئولان و صاحبنظران درخصوص همکاری سازنده ایشان در جشنواره اقدامات مهمی به انجام رساند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان به انجام تبلیغات محیطی گسترده جشنواره با همکاری سپاه قدس گیلان و شهرداری های استان و برنامه های مشترک با شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی استان گیلان اشاره کرد و آن را از مهمترین اقدامات در جهت معرفی هرچه بهتر جشنواره به مردم دانست.

کرمی همچنین تعامل سازنده صدا و سیمای مرکز گیلان در معرفی این رویداد مهم را یادآور شد و با بیان اینکه در طول مدت برگزاری جشنواره گزارش ها، برنامه های مناسبتی و اطلاع رسانی خوبی از سوی این سازمان انجام شد از عوامل اجرایی این دستگاه قدردانی کرد.

وی در ادامه به برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه جشنواره رضوی با محوریت معرفی منابع این جشنواره در کتابخانه های عمومی گیلان اشاره کرد و گفت: در مدت برگزاری جشنواره کتابخانه های عمومی استان گیلان برنامه های متنوعی همچون برگزاری ویژه برنامه قصه گویی از منابع بخش کودک و نوجوان، نشست های کتابخوان، محافل کتابخوانی، حضور کتابداران در مهدهای کودک و برگزاری برنامه های فرهنگی با موضوع جشنواره و نیز حضور علاقمندان به کتاب در کتابخانه ها انجام و منجر به تاثیرات مثبت در مشارکت گسترده مردم شد.

این مسئول فرهنگی همچنین به تولید بیش از ۵۰ عنوان خبر اختصاصی مربوط به جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در روابط عمومی کتابخانه های استان اشاره و از همراهی اصحاب رسانه در پوشش مناسب رویدادهای مرتبط با جشنواره رضوی و اطلاع رسانی به مردم کتابخوان گیلان قدردانی کرد.

وی در بخش اعلام آمار مشارکت کنندگان در هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، مشارکت مردم کتابخوان گیلان در دوره نهم جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در مقایسه با دوره های گذشته را چشمگیر عنوان و با ارائه آماری از میزان مشارکت مردم در این جشنواره، تصریح کرد: در دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی که به همت تمامی همکاران و لطف و عنایت امام رئوف حضرت امام رضا(ع) مشارکت ۴۰ هزار نفر در بخش های مکتوب و الکترونیک، نقاشی، پویش و چکیده نویسی جشنواره را به همراه داشته است که از این میزان ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از بخش مکتوب و ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر آنان از بخش الکترونیک استقبال کرده‌اند که نسبت به سال گذشته افزایش ۳۱ درصدی شرکت کنندگان را نشان می دهد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان اضافه کرد: از مجموع ۱۶ شهرستان،‌ شهروندان همه شهرستان ها در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند. در مجموع میزان مشارکت در این جشنواره نسبت به سال گذشته نیز رشد چشمگیری داشته است.

کرمی ضمن قدردانی از همه دست اندرکاران نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان به ویژه معاونت فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، اختتامیه این جشنواره ملی در استان گیلان همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت با حضور ۱۸۵ برگزیده این رویداد مهم فرهنگی در بخش کودک، نوجوان، بزرگسال و خانوادگی، مسئولان، چهره های فرهنگی، مذهبی و عموم علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت در چهار شهرستان رودسر، آستارا، صومعه سرا و رشت به ترتیب در روزهای چهارشنبه، ۲۳ مردادماه ساعت ۱۰ در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد، پنجشنبه، ۲۴ مردادماه ساعت ۹ در سالن اجتماعات شهرداری آستارا، شنبه، ۲۶ مردادماه ساعت ۱۰ در سالن اجتماعات فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا و دوشنبه، ۲۸ مردادماه ساعت ۱۸:۳۰ در بقعه متبرکه حضرت خواهر امام رضا(ع) رشت برگزار خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3273

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: