برگزاری آئین نکوداشت رسمواره در گالری کلهر رشت

باز باران خبر/ آئین نکوداشت رسمواره باحضور جمعی از هنرمندان، با اجرای سعید ترکاشوند و محبوبه فیاض و با سخنرانی اساتید دانشگاه عصر روز شنبه ۲۷دی ماه در گالری کلهر رشت برگزار شد.

در این مراسم دکتر کوروش صفابخش گرافیست و مدرس دانشگاه با موضوع خلاقیت در هنر به سخنرانی پرداخت.
وی دید خوب، هوش خوب و حس خوب را سه عامل خلاقیت برشمرد که باید با ساختارشکنی شکل بگیرد.
کوروش صفابخش به تفاوت مبانی سینما و گرافیک پرداخت و با تاکید براینکه تا نتوانیم مبانی خود را تغییر دهیم خلاقیت شکل نمی گیرد بیان کرد:خلاقیت شکننده چارچوب ذهن است که نگاه نو را تشکیل می دهد‌.

دکتر رضا ابیاک، مدرس دانشگاه و مشاور برندینگ،در بحث پرسونال برندینگ هنرمندان به سخنرانی پرداخت.
وی با تاکید بر پرهیز از خروج ۱۲ کاراکتر ارکتایپ در برندینگ گفت: اگر ما برند خود را نسازیم مخاطب هر داستانی را که بخواهد برای ما خواهد ساخت.
دکتر رضا ابیاک کهن الگوها را داستانهای اساطیری عنوان کرد که نسل به نسل در حال پررنگ شدن است.
وی تاکید کرد:ذات برند ( DNA برند) باید با کهن الگوهای زنده ای که با واقعیت امروز ما مطابقت دارد ، سازگار باشد.

سمیرا صفاری مدرس دانشگاه و گرافیست، هنرمند ایرانی با اصالت گیلانی، دبیر آیین ملی رسمواره هنر ایران، در بحث اثرگذاری رویدادهای هنری بر رشد هنرمندان به سخنرانی پرداخت
سمیرا صفاری بابیان اینکه بحث رویداد ها مسئله مهمی است گفت: ماجرای دیده شدن در کنار والایی هنر قابل ذکر است.زمانی هنر برای هنر مطرح بود و امروزه مسیر کاربردی بودن هنر و ارتباط هنر و دانشگاه و صنعت و بازار در حال طی شدن است و رسالتی که بر عهده جامعه هنری است وظیفه اجتماعی میباشد که از مراحل سیر فلسفه هنرگرافیک می باشد.
سمیرا صفاری کوریتور نمایشگاه گروهی نقاشی،تصویر سازی و پوستر جلوه،نمایشگاه گروهی آرم و لوگو و نمایشگاه گروهی عکس رویای زندگی بااشاره به فعالیت گروه رسم برگزارکننده نمایشگاه ها و گالری های مختلف از سال۱۳۹۴ گفت: در اوج کرونا شرایطی را برای دیده شدن آثار هنرمندان در گالری فراهم کردیم.
وی یکی از اهداف گروه رسم را علاوه بر ارتفاء هنر دیده شدن هنرمند عنوان کرد
سمیرا صفاری اهم فعالیت نمایشگاهی گروه رسم را برقراری عدالت اجتماعی برای هنرمندان برشمرد و گفت:هرهنرمند فرصت ارسال و داوری اثر را دارد که در نهایت آثار با کیفیت متفاوت با ملاک زیبایی اثر، خلاقیت و نوآوری و نگاه جدید ، مفهوم رسانی و اصالت اثر در نمایشگاه ارائه میشود.
وی با اشاره به انتخاب ۲۹۰ اثر توسط هیات داوران از میان ۲۵۰۰ اثر رسیده بیان کرد:آثار منتخب در بخش های مختلف تقسیم بندی و در نمایشگاه ارائه گردید. نتیجه مهم از اهداف این مسیر ارائه دیدگاه ها و چشم اندازهایی متفاوت در محیط محدود است و متقاضی هنر که به دنبال اثر خوب است از طریق این پل ارتباطی به مقصود می رسد.
سمیرا صفاری افزود: در این نمایشگاه آثاری از روستاهاو شهرهای کل کشور و نیز هنرمندان خارج از کشور دریافت شد.
وی در ادامه از برگزاری چند رویداد ملی با همکاری اموزشگاه کاغذ سفید در استان فارس شامل جشنواره زبان مادری مختص معلولین در کازرون شیراز، جشنواره داستان نویسی پوستر و تصویرسازی بزرگداشت گابریل گارسیا مارکز برای دومین سال متوالی باحضور اساتید دانشگاه و با دیدگاه و شرایط بومی و نمایشگاه رسم عشق به مناسبت روز مادر، روز ولنتاین و سپندارمزگان و جشنواره روز جهانی گرافیک، نمایشگاه فردای روشن خبرداد.

در ادامه این مراسم و پس از قرائت بیانیه گروه رسم، از هنرمندان راه یافته و حامیان تقدیر به عمل امد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17949

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: