برنامه ریزی صحیح جهت تامین دارو و تجهیزات در مراکز درمانی گیلان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: برنامه ریزی صحیح جهت تامین دارو و تجهیزات در مراکز درمانی، مدیریت هزینه ها جهت خرید و توزیع اقلام، ارزیابی میزان بهره وری طرح خرید متمرکز دارو و تجهیزات در دانشگاه و ارایه راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات پیش رو باید مورد توجه قرار‌ گیرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا؛ ارسلان سالاری در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با روسای مراکز درمانی و مدیران شبکه های بهداشت و درمان، بهبود فرایند زنجیره تامین دارو و تجهیزات در مراکز درمانی را جهت کاهش زمان بستری و انتظار بیماران و ارتقای سلامت مردم، امری ضروری دانست و اظهار کرد: نظارت مدیران بر کیفیت و کمیت ارایه خدمات و فرایند های اجرایی و اولویت بندی آن ها  می تواند منجر به تامین، حفظ و سلامت جامعه شود .

وی افزود: برنامه ریزی صحیح جهت تامین دارو و تجهیزات در مراکز درمانی، مدیریت هزینه ها جهت خرید و توزیع اقلام، ارزیابی میزان بهره وری طرح خرید متمرکز دارو و تجهیزات در دانشگاه و ارایه راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات پیش رو باید مورد توجه قرار‌ گیرد .

سالاری، آینده نگری براساس نیاز مراکز درمانی و رفع مشکلات اورژانسی دارو و تجهیزات را از الویت های زنجیره تامین دانست و گفت: بازمهندسی فرایند خرید متمرکز دارو و تجهیزات در دانشگاه جهت تسریع زنجیره تامین، استفاده از نظرات کاربران تجهیزات و متخصصین برای تامین تجهیزات، اتخاذ یک سیاست واحد برای همه مراکز تابعه، ضرورت مدیریت زمان، بهبود زنجیره تامین دارو و تجهیزات دانشگاه با در نظر گرفتن یک راهکار واحد، می تواند مثمر ثمر باشد .

وی تصریح کرد: در نظر گرفتن رویکرد منطقی جهت بهبود روند موجود، نظارت بر عملکرد واحدهای برون سپاری شده به ویژه توجه به درآمدهای اختصاصی و بررسی تجهیزات و اقلام داروهای مراکز درمانی که در حال حاضر تهیه آن ها ضروری است، مورد تاکید می باشد.

سالاری بر برنامه ریزی و نظارت دقیق تر در حوزه ستادی دانشگاه تاکید و خاطرنشان کرد: برای ارتقای خدمت رسانی در مراکز درمانی باید ضمن تعامل مناسب ستاد با مراکز، عملکرد ستاد هم قابل دفاع باشد. در این خصوص، کاربران تجهیزات پزشکی و متخصصین می توانند بهترین مشاور و راهنما برای خرید با کیفیت و مناسب باشند .

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2771

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: