برنامه خاموشی طی تابستان امسال در گیلان نداریم

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: خاموشی برنامه ریزی شده برای فصل تابستان استان نداریم اما به صرفه جویی مردم در ساعت های اوج مصرف نیاز است.

به گزارش باز باران خبر؛ جمشید طالبی در فرمانداری آستارا افزود: در سال گذشته با توجه به کمبود بارش و خشکسالی، برخی نیروگاه‌های برق آبی از مدار خارج شده بود، اما امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته، خاموشی نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: از ساعت ۱۲ تا ۱۸ مصرف لوازم برقی باید مدیریت شود و منظور از صرفه جویی، روشن نکردن وسایل سرمایشی نیست بلکه باید از استفاده همزمان وسایل برقی پر مصرف در ساعات اوج مصرف پرهیز و درجه کولر بین ۲۳ تا ۲۵ سانتیگراد تنظیم شود.

وی ادامه داد: با توجه به گردشگرپذیر بودن آستارا، پست ۶۳ کیلو ولت در پل احمد این شهر در حال ساخت است و با تکمیل آن ظرف دو سال آینده، مشکل افت ولتاژ منطقه حیران و شهرک صنعتی این شهرستان رفع خواهد شد.

فرماندار شهرستان آستارا هم گفت: اجرای طرح شب‌های روشن با توجه به موقعیت گردشگری آستارا باعث افزایش امنیت و کاهش ترافیک خواهد شد و این طرح در صورت اختصاص اعتبار، با تقویت روشنایی در برخی نقاط اجرا خواهد شد.

حسن رستم زاد افزود: معابر روستاهای ویرمونی و عنبران نیازمند تأمین روشنایی است و دستگاه‌های متولی به تامین آن اقدام کنند.

گفتنی است استان گیلان با دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه و افزون بر ۱۹ هزار پست برق، حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1847

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: