بررسی مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان

باز باران خبر/ در جریان تجمع جمعی از بازنشستگان تأمین اجتماعی مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، به دعوت کیوان محمدی رئیس سازمان تعدادی از این بازنشستگان برای مطرح کردن مشکلات خود در دفتر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان حاضر و به بیان مشکلات خود پرداختند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،در این دیدار که رئیس خانه کارگر تشکیلات گیلان نیز حضور داشت محمدی با تاکید بر لزوم احصاء موارد و مشکلات بازنشستگان استان گیلان، برای مطرح شدن آن در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: خود من در یک خانواده ای کارگری، بزرگ شده ام و به مسائل و مشکلات این قشر واقف هستم.

وی با بیان اینکه درب سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بر روی همه اقشار مردم استان باز است، گفت:حل مشکلات بازنشستگان در حیطه اختیارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان نیست اما این آمادگی را داریم تا حلقه وصل بازنشستگان با سازمان تأمین اجتماعی و دولت باشیم.

محمدی با تاکید بر اینکه تأمین اجتماعی به عنوان سازمان متولی باید به مشکلات بازنشستگان خود توجه و در جهت رفع آن گام بردارد گفت: این آمادگی در سازمان وجود دارد تا مشکلات همه اقشار از جمله کارگران، کشاورزان، بازنشستگان و… حتی اگر در حیطه وظایف این سازمان نباشد را با مسئولان مربوطه پیگیری و در جهت رفع آنها رایزنی کنیم.

وی با بیان اینکه  حل مشکل افزایش حقوق بازنشستگان از اختیارات سازمان مدیریت و  برنامه ریزی گیلان خارج است و باید در سطح ملی و سازمان تأمین اجتماعی حل شود، خاطرنشان کرد: با این حال می توانیم منعکس کننده مشکلات به دولت و مسئولین کشوری باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بر لزوم پیگیری احقاق حقوق بازنشستگان از مسیر قانونی و درست تاکید و گفت: ایجاد حاشیه و سوء استفاده عده ای از خواسته های به حق بازنشستگان، بر مشکلات آنان می افزاید.

در این دیدار رئیس خانه کارگر گیلان با بیان اینکه مشکل ما با دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور نیست،گفت: کارگران هیچ نماینده ای در مجلس شورای اسلامی ندارند.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی ربطی به دولت ندارد، گفت: این سازمان از کارگر و کارفرما پول دریافت می کند تا کارگران را بیمه کند.

ایزدی با بیان اینکه در گذشته شورای عالی تأمین اجتماعی داشتیم که سه کارگر ، سه کارفرما و سه نماینده دولت در آن عضو بودند، گفت: این شورا در گذشته حذف شده و تصمیم گیری از دست کارگران خارج شده است.

ایزدی افزود : دولت در لایحه بودجه سال های گذشته برای حل مشکلات کارگران ردیفی را برای پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی لحاظ کرده بود.

گفتنی است در این جلسه هریک از بازنشستگان به بیان مشکلات خود از جمله پایین بودن حقوق دریافتی،تفاوت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشکری،عدم ارائه خدمات درمانی مناسب و ارزان به بازنشستگان،نا هماهنگ بودن میزان افزایش حقوق بازنشستگان در همسان سازی تأمین اجتماعی با میزان تورم و… پرداختند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=18060

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: