برداشت بی رویه مصالح از رودخانه‌ها عامل افزایش خسارت سیلاب ها است

باز باران خبر/ مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان گفت: برداشت بی رویه مصالح از رودخانه‌ها سبب افزایش خسارت سیلاب ها در گیلان است که در همین راستا صدور مجوز برداشت را در سال های اخیر کاهش داده ایم.

وحید خرمی با اشاره به وضعیت احداث سدهای لاستیکی در استان گیلان، گفت: از ۱۱ سد لاستیکی در دست احداث استان، تاکنون سدهای لاستیکی دهنه سر شهرستان آستانه اشرفیه، پهلوان بست شهرستان لنگرود، باغبانان شهرستان فومن، گالش کلام شهرستان لنگرود به بهره‌برداری رسیده‌اند.

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان افزود: مابقی سدهای لاستیکی استان در شهرستان‌های رشت، ماسال، تالش، صومعه سرا، آستارا، آستانه اشرفیه و لنگرود با پیشرفت فیزیکی حدود ۵۰ درصد در دست احداث بوده که جهت اتمام کل سدهای لاستیکی پیگیر تأمین اعتبارات مورد نیاز هستیم.

وی برداشت بی رویه مصالح از رودخانه‌ها را یکی از عوامل افزایش میزان خسارت سیلاب‌ها در گیلان عنوان و اظهار کرد: برای مقابله با این معضل، صدور مجوز برداشت مصالح رودخانه‌ای در سال‌های اخیر را کاهش دادیم و ساماندهی و دیواره سازی نقاط آسیب پذیر در محدوده رودخانه‌ها را در دستور کار داریم.

خرمی در پاسخ به این پرسش که چرا لایروبی رودخانه‌ های زرجوب و گوهر رود به طور منظم انجام نمی‌شود، گفت: مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌های گوهررود و زرجوب با همکاری مشاور ذیصلاح انجام شده و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در سطح استانداری مقرر شد شهرداری با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و ارگان‌های مرتبط در خصوص ساماندهی، لایروبی، بهسازی و جمع آوری و هدایت فاضلاب‌های منتهی به رودخانه‌ها مذکور را انجام دهند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15639

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: