برخورد با متخلفین انبارهای نگهداری کالا در گیلان

معاون نظارت و بازرسی صمت گیلان گفت: با انبارهای متخلف نگهداری کالا برخورد می شود.

به گزارش باز باران خبر؛ محمد درویش کردار در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از انبارهای نگهداری کالا گفت: در راستای حمایت از مصرف کنندگان و جلوگیری از احتکار، گرانفروشی و قاچاق کالاهای اساسی، پایش انبارهای نگهداری کالا در اولویت بازرسی کارشناسان سازمان بوده و با بهره گیری از ظرفیت سامانه جامع انبارها در سه ماهه سال جاری از ۲۰۴۱ محل انبار کالا بازدید و بازرسی به عمل آمد که منجر به شناسایی ۷۱ واحد انبار متخلف به ارزش بیش از سی و دو میلیارد و سیصد میلیون ریال شده است.  

وی در ادامه تصریح کرد: این طرح برای مقابله با محتکرین و سو استفاده کنندگان شرایط بازار که نسبت به جمع آوری کالاهای عمومی و ضروری مردم و امتناع از عرضه آنها در سطح بازار اقدام می‌کنند، انجام می‌شود.

درویش ادامه داد: براساس ابلاغیه ها و دستورالعمل های وزارت صمت، همه مراکز نگهداری کالا و همه کالاهای وارداتی و یا تولید داخل و یا تولید شده با مواد اولیه وارداتی با نرخ ارز رسمی در شمول کالاهای هدف ستاد تشدید احتکار و اختفا قرار گرفته و باید نسبت به ثبت اطلاعات انبار و همچنین ثبت ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها و نگهداری کالا به آدرس www.nwms.ir اقدام کنند.
وی بر ثبت اطلاعات انبارهای موجود در استان تاکید کرد و گفت: در صورتی که مشخصات کالا و انبارها ثبت نشود فعالیت انبارهای شناسایی شده غیرقانونی بوده و احتکار یا عدم اعلام موجودی محسوب می شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت گیلان، در طرح نظارتی مذکور با اشاره به مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه‌ریزی‌های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت گیلان، با اشاره به لزوم مشارکت مردمی در مقابله با محتکرین و سو استفاده کنندگان شرایط بازار از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با بازرسان و کارشناسان سازمان صمت  در مبارزه با محتکرین و سو استفاده کنندگان شرایط بازار همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری را به در خصوص بازار گرانفروشی، احتکار و سایرتخلفات صنفی را به سامانه دریافت شکایات سازمان ۱۲۴ اعلام دارند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11423

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: