برای بقای کارخانجات گیلان از خروج چوب جلوگیری شود

باز باران خبر: رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: صدور مجوزهای غیر منطقی و بدون مطالعه در بخش پالت سازی و صنایع چوب استان، مشکلاتی ایجاد کرده و اجازه صدور مجوز جدید برای صنایع چوب و پالت سازی را نمی‌دهیم.
به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ فرهاد دلق پوش در جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان تالش در محل فرمانداری حضور یافت که این جلسه با حضور سیدعیسی مهدوی فرماندار تالش، احمد علی شهیدی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی، بهنام ارزین مدیر بانک صنعت و معدن استان گیلان، محمود شکری نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان تام الاختیار سازمان آب منطقه ای و توزیع برق استان و سایر مسئولین و جمعی از سرمایه گذاران  و مدیران واحدهای تولیدی در سالن اجتماعات فرمانداری تالش برگزار شد.
وی افزود: برای هر صنعتی باید تدبیری اتخاذ شود و مدیران این حوزه باید تصمیم ساز باشند، نه اینکه فقط مجوز صادر کنند.
دکتردلق پوش ادامه داد: از استاندار پرتلاش گیلان درخواست کرده ایم برای بقا و ادامه فعالیت کارخانجات وابسته به چوب و صنایع سلولزی ازخروج چوب ممانعت شود و تسهیل واردات چوب و کاهش عوارض واردات آن، از راه های رفع مشکل کمبود مواد اولیه پالت سازان و تولید کنندگان صنایع چوبی است.
فرماندار تالش نیز در این جلسه گفت: فعالان صنایع پالت سازی با کمبود مواد اولیه مواجه هستند و باید برای رفع مشکل آنها، تدابیر لازم اتخاذ شود.
سید عیسی مهدوی ادامه داد: اولویت فرمانداری، حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران و همراهی کامل با آنهاست.
وی افزود: مسئولان ادارات برای توسعه کار و اشتغال، با سرمایه گذاران همکاری کنند و تلاش خود را برای رفع موانع آنان بکار گیرند.
در این جلسه مشکلات سرمایه گذاران بررسی و همچنین راهکارها و دستورات صادر شد.
بر اساس اطلاعات موجود۷۰ پالت ساز فعال در تالش فعالیت می کنند و در سال ۱۳۹۵ یکی از بزرگترین کارخانه های خودکار پالت سازی کشور در این شهرستان راه اندازی شده و شرکت چوب اسالم تالش نیز از واحدهای مشهور این شهرستان است.
گفتنی است شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1062

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: