بدنه دولت در استان موظف به حمایت از نهاد صنفی اصحاب رسانه است

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان:

پالایش جامعه رسانه ای از اولویت های خانه مطبوعات است

نشست صمیمی ریاست شورای شهر رشت با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان برگزار گردید.

به گزارش باز باران خبر؛ در این نشست رییس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اهمیت و جایگاه رسانه ها در فضای مدیریت شهری عنوان کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که امروزه رسانه به عنوان یک اهرم تاثیرگذار می تواند در فضای مدیریتی نقشی محوری داشته باشد چرا که در دنیای ارتباطات امروز، رسانه پلی میان مسئولین و شهروندان محسوب می گردد.
دکتر احمد رمضانپور ادامه داد: با توجه به این مطلب که استان گیلان یکی از قطب های رسانه ای در سطح کشور از لحاظ کمیت و تعدد فعالیت رسانه های مکتوب و مجازی محسوب می گردد فعالیت تشکیلاتی در این حوزه در قالب خانه مطبوعات امری مورد نیاز محسوب می گردد چرا که در این قالب نقاط قوت و ضعف به خوبی بروز کرده و شرایط موجود قابلیت اصلاح خواهد داشت.
وی افزود: جامعه رسانه ای گیلان مظلوم واقع شده است و احقاق حقوق فعالین عرصه رسانه که جزو شریف ترین اقشار محسوب می گردد رسالت خانه مطبوعات و وظیفه محوری این تشکیلات می باشد و بدنه دولت در استان موظف به حمایت از این نهاد صنفی می باشد.
رییس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه ابراز داشت: با توجه به این مطلب که نسل های سوم و چهارم انقلاب نیز بیش از گذشته گان تمایل به حضور و فعالیت در عرصه رسانه دارند و این وظیفه خانه مطبوعات را سنگین تر از گذشته خواهد کرد و مدیران خانه مطبوعات باید با دیدگاهی وسیع و سیاست گذاری بلند مدت به بحث آموزش این جامعه به تخصصی ترین شکل ممکن و با تحصیل علم روز در این حوزه بپردازند و با خود پالایشی در راستای حفظ کیان این قشر گام بردارند چرا که حفظ اعتماد مردمی بالاترین سرمایه جامعه رسانه ای می باشد و کسب این مهم مستلزم ارائه صداقت و حقیقت به مخاطب می باشد.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان نیز با بیان این امر که گیلان دارای یک خانواده و جامعه  رسانه ای حدودا هزار نفری می باشد و در حال حاضر ۳۰۰ نفر عضو رسمی دارد افزود: خانه مطبوعات زیر نظر معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و طبق اساسنامه ابلاغی در حال فعالیت می باشد و کلیه فعالیت های این بخش از طریق سامانه انجام می شود.
کریم خورسندی ادامه داد: کیفی سازی جامعه رسانه ای اولویت و هدف اصلی خانه مطبوعات می باشد و پالایش جامعه رسانه ای یکی از گزینه های مدنظر ما در این حوزه است.
وی افزود: خوشبختانه و با تلاش خانه‌ مطبوعات سواد رسانه ای در گیلان در سطح قابل قبولی نسبت به سایر نقاط کشور می باشد و سعی گردیده رشد سرانه رسانه ای به صورت موازی با آموزش های مدنظر ارتقا یابد.
مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان ابراز داشت: قریب به ۴۰۰ رسانه مجازی و مکتوب  در استان در حال فعالیت می باشد و ساماندهی این تعداد رسانه نیازمند حمایت های دولتی  و بخش خصوصی است که متاسفانه به دلایل متعدد حداقل حمایت ها از خانه مطبوعات صورت نمی گیرد  که این امر باعث ایجاد خلل در پیگیری سیاست های بلند مدت از سوی هیئت مدیره خانه مطبوعات گشته است.
وی خاطر نشان کرد: طی چند سال اخیر بزرگترین مشکل خانه مطبوعات مشکل مالیاتی بود که تا حدود زیادی حل و فصل شده است؛ ضمن اینکه ترمیم و بازسازی  ساختمان خانه مطبوعات ضروری است و انتظار می رود شورای اسلامی شهر در این موارد به یاری این تشکیلات صنفی بشتابد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12191

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: